fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warmińsko-mazurski NFZ weryfikuje punkty szczepień

Wiadomości Warmińsko-mazurski NFZ weryfikuje punkty szczepień

Warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia weryfikuje punkty szczepień w regionie – poinformowała Aleksandra Kuczko z NFZ. Niektóre punkty szczepień już sporządzają listy chętnych do przyjęcia szczepionki.

„Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie jest w trakcie weryfikacji punktów szczepień” – poinformowała St. Specjalista Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Aleksandra Kuczko.

Punkty szczepień zostały zabezpieczone w 105 gminach woj. warmińsko-mazurskiego, w sumie w regionie zgłoszono 207 punktów szczepień. Niektóre przychodnie lub lekarze zgłosili gotowość utworzenia punktów szczepień w kilku miejscach, np. sąsiednich miejscowościach.

„Staraliśmy się, by punkt stacjonarny znajdował się w każdej gminie, a w przypadku małych miejscowości, w okolicznej placówce opieki zdrowotnej, której opieką pacjenci objęci są na co dzień” – poinformowała Kuczko.

Zainteresowanie szczepieniami w regionie jest duże. Pracownica ośrodka zdrowia w Płośnicy w powiecie działdowskim powiedziała, że każdego dnia telefonują ludzie zainteresowani przyjęciem szczepienia. Niektóre ośrodki zdrowia w terenie już sporządzają nieformalne listy osób, które chcą się zaszczepić, o czym informują lokalne media.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x