fbpx
6 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Mandat za brak maseczki w urzędzie umorzony przed sądem

reklama

Mieszkaniec Ostródy wygrał w sprawie, która ciągnęła się od początku listopada ubiegłego roku. 100 złotych mandatu, które miał zapłacić, zostało umorzone.

Kancelaria Radcy Prawnego Michała Pietrzaka, złożyła sprzeciw od wyroku nakazowego przed Sądem Rejonowym w Ostródzie na rzecz mieszkańca powiatu ostródzkiego, który podczas wizyty w urzędzie skarbowym w Ostródzie nie miał zakrytych ust i nosa za co został obarczony grzywną w wysokości 100 zł. Pisaliśmy o tym tutaj: Prawnik walczy o równe traktowanie swojego klienta. Chodzi o brak maseczki.

Sąd wyrokiem grudniowym (z 18 grudnia 2020r.), doręczonym w dniu dzisiejszym
orzekł umorzenie postępowania wobec mieszkańca Ostródy, który dostał mandat za brak zakrytych ust i nosa w urzędzie w Ostródzie. Obwiniony dostał z tego tytułu mandat w wysokosci 100 zł który zapadł orzeczeniem z dnia 5 listopada 2020r.

reklama

Zainteresowani odwołali się od wyroku, wskazując naruszenie Konstytucji (konkretnie art. 31 ust. 3 Konstytucji RP), poprzez zastosowanie rozporządzenia bez delegacji ustawowej. Sąd przyznał rację skarżącym
i postępowania mandatowe umorzył. De facto uniewinniając zainteresowanego reprezentowanego przez Kancelarię.
Orzeczenie jest nieprawomocne.


Podekreślić należy, iż od jesieni zmieniły się przepisy i rozporządzenia na podstawie, któego nakładane są mandaty za brak maseczek, w związku z czym wyrok ten nie może stanowić podstawy dla nie noszenia maseczek w dniu dzisiejszym.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze