fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Mandat za brak maseczki w urzędzie umorzony przed sądem

OstródaMandat za brak maseczki w urzędzie umorzony przed sądem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec Ostródy wygrał w sprawie, która ciągnęła się od początku listopada ubiegłego roku. 100 złotych mandatu, które miał zapłacić, zostało umorzone.

Kancelaria Radcy Prawnego Michała Pietrzaka, złożyła sprzeciw od wyroku nakazowego przed Sądem Rejonowym w Ostródzie na rzecz mieszkańca powiatu ostródzkiego, który podczas wizyty w urzędzie skarbowym w Ostródzie nie miał zakrytych ust i nosa za co został obarczony grzywną w wysokości 100 zł. Pisaliśmy o tym tutaj: Prawnik walczy o równe traktowanie swojego klienta. Chodzi o brak maseczki.

Sąd wyrokiem grudniowym (z 18 grudnia 2020r.), doręczonym w dniu dzisiejszym
orzekł umorzenie postępowania wobec mieszkańca Ostródy, który dostał mandat za brak zakrytych ust i nosa w urzędzie w Ostródzie. Obwiniony dostał z tego tytułu mandat w wysokosci 100 zł który zapadł orzeczeniem z dnia 5 listopada 2020r.

Grupa SPEED dopadła 23-letniego kierowcę na ul. Sielskiej. Może trafić na 2 lata do więzienia

Zainteresowani odwołali się od wyroku, wskazując naruszenie Konstytucji (konkretnie art. 31 ust. 3 Konstytucji RP), poprzez zastosowanie rozporządzenia bez delegacji ustawowej. Sąd przyznał rację skarżącym
i postępowania mandatowe umorzył. De facto uniewinniając zainteresowanego reprezentowanego przez Kancelarię.
Orzeczenie jest nieprawomocne.


Podekreślić należy, iż od jesieni zmieniły się przepisy i rozporządzenia na podstawie, któego nakładane są mandaty za brak maseczek, w związku z czym wyrok ten nie może stanowić podstawy dla nie noszenia maseczek w dniu dzisiejszym.

reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze