Rektor UWM, Jerzy Przyborowski, ogłosił przedłużenie zajęć zdalnych do 11 kwietnia z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Zawieszenie nie dotyczy kierunków medycznych.
Od 15 marca w województwach mazowieckim i lubuskim wprowadzono nowe obostrzenia sanitarne. Zamknięte będą hotele, sauny oraz większość sklepów w galeriach handlowych.
W woj. warmińsko-mazurskim dwiema dawkami zaszczepiono 48,7 tys. osób. W regionie wprowadzono zaostrzone rygory sanitarne w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną.
Mieszkańcy Olsztyna lekceważą obostrzenia epidemiczne, co przyczynia się do rekordowych wzrostów zakażeń koronawirusem. Lockdown nie przynosi efektów, a na ulicach widać wielu bez maseczek.
Pracownicy Media Markt w Olsztynie są zaniepokojeni po śmierci kolegi z powodu COVID-19. W obliczu rosnącej liczby zakażeń domagają się lepszej ochrony i interwencji.
W naszym województwie odnotowano 17 260 nowych zakażeń koronawirusem, a z powodu COVID-19 zmarło 89 osób. Sytuacja epidemiologiczna wymaga wzmożonej ostrożności.
W Olsztynie rozpoczęła się akcja rozdawania bezpłatnych maseczek. Seniorzy ustawili się w kolejce, czekając na dystrybucję z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Olsztyn rozpoczyna dystrybucję 650 tys. maseczek od wtorku. Mieszkańcy mogą je odbierać w sklepach PSS Społem oraz w wybranych instytucjach do 13 marca.
W warmińsko-mazurskim odnotowano 835 nowych zakażeń koronawirusem. W kraju zmarło 64 osoby z powodu COVID-19 oraz 218 z powodu współistnienia z innymi schorzeniami.
Aktywista Andrzej Cieślikowski pyta sanepid o sytuację w SM "Jaroty", gdzie zmarł pracownik, a kilku innych jest pod respiratorami. W gazetce spółdzielni brak informacji o kryzysie.
Pandemia drastycznie wpłynęła na olsztyńską komunikację miejską, powodując spadek sprzedaży biletów o 94%. Wprowadzono nowe procedury dezynfekcji i ograniczenia w kursowaniu pojazdów.
Zmarł Henryk Falkowski, polityk i historyk z Olsztyna, który zmagał się z COVID-19. Był prezesem Warmińsko-Mazurskiego Okręgu ŚZAK i aktywistą społecznym.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 574 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 126 zgonach. Najwięcej zakażeń odnotowano w woj. mazowieckim.
W sobotę otwarto FaceClub Olsztyn, największy klub w mieście. Zaskoczeniem była nieobecność sanepidu i policji, co rodzi pytania o nowe podejście służb do przedsiębiorców.
Policja w Warmii i Mazurach przeprowadziła 501 kontroli i 347 interwencji po wprowadzeniu obostrzeń covidowych. Region ma najwyższe wskaźniki zakażeń w kraju.
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dalsze obostrzenia na Warmii i Mazurach z powodu dynamicznego wzrostu zachorowań na COVID-19, który osiągnął 15 829 nowych przypadków.
W warmińsko-mazurskim ponownie przekroczono granicę 1000 zakażeń koronawirusem, z 1083 nowymi przypadkami. W kraju odnotowano 15 829 zakażeń i 263 zgony.
Do Warmii i Mazur dotarły pierwsze partie maseczek ochronnych. W sumie mieszkańcy otrzymają 5,7 mln sztuk, które będą dystrybuowane przez lokalne samorządy.
Face Club w Olsztynie otwiera swoje drzwi w sobotę, 6 marca, organizując imprezę w ramach protestu przeciwko rządowym obostrzeniom. Wstęp od 21 roku życia, z zachowaniem wymogów sanitarnych.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że luzowanie obostrzeń może nastąpić po szczycie trzeciej fali COVID-19, a święta wielkanocne będą podobne do ubiegłorocznych.
W Polsce odnotowano 15 250 nowych zakażeń koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 289. Sytuacja epidemiologiczna w województwach pozostaje poważna.
Na Warmii i Mazurach wykonano ponad 120 tys. szczepień przeciw COVID-19, w tym 38,5 tys. drugą dawką. Region zmaga się z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadza zaostrzone rygory sanitarne.
W Warmii i Mazurach potwierdzono 1132 nowe zakażenia koronawirusem, co stanowi najwyższą dobową liczbę w tym roku. Ruszają kontrole ITD i policji w transporcie publicznym.
Mikołajki, znane z letniego tłoku, teraz pustoszeją z powodu lockdownu. Hotele zamknięte, a lokale gastronomiczne ograniczone do cateringu. Przedsiębiorcy obawiają się o przyszłość.
Dodatkowe 10 tys. szczepionek AstryZeneki trafiło do woj. warmińsko-mazurskiego, co pozwoli na zaszczepienie wszystkich medyków w regionie pierwszą dawką.
Warmińsko-Mazurskie z 924 nowymi zakażeniami koronawirusem zajmuje jedno z najgorszych miejsc w kraju. W całej Polsce odnotowano 7 937 przypadków i 62 zgony.
Do woj. warmińsko-mazurskiego dotarły dodatkowe 10 tys. szczepionek AstryZeneki dla grupy zero. Szczepienia medyków rozpoczną się we wtorek, co ma pomóc w walce z COVID-19.
W Olsztynie, mimo wprowadzonych obostrzeń, nieliczni spacerowicze wciąż stosują szaliki i przyłbice, ignorując nowe zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Pogoda nie sprzyja spacerom, a na ulicach widać niewielki ruch.
Nowe warianty koronawirusa z USA, w tym B.1.429 z Kalifornii i B.1.526 z Nowego Jorku, budzą obawy o ich zaraźliwość i odporność na szczepionki. Szerzą się także w Europie.
Dr Michał Sutkowski ostrzega, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Niedzielne dane wskazują na niepokojącą tendencję w Polsce.