fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Ponad 1100 zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Ruszają kontrole ITD i policji

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono w środę 1132 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – podał resort zdrowia. W regionie po raz kolejny odnotowano najwyższy w kraju współczynnik zakażeń – 7,97 na 10 tys. mieszkańców.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na Warmii i Mazurach przybyły 1132 kolejne zakażenia koronawirusem, z czego najwięcej w Olsztynie (297) i powiecie olsztyńskim (161). W regionie zmarło 13 osób, w tym sześć wyłącznie z powodu COVID-19, a siedem w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek przyznał w rozmowie, że jest to najwyższa w tym roku dobowa liczba nowych zakażeń w regionie. Zapowiedział, że w tym tygodniu są tworzone kolejne miejsca covidowe w szpitalach regionu.

reklama

„Wojewoda przy każdej okazji apeluje o przestrzeganie obostrzeń, o noszenie maseczki i utrzymywanie dystansu. Sanepid wysłał apel do sieci sklepów wielkopowierzchniowych o przestrzeganie reżimu sanitarnego” – powiedział.

Przekazał też, że Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego i policja będą przeprowadzać dodatkowe kontrole środków transportu publicznego, również pod kątem przestrzegania rygorów.

W regionie utrzymuje się nadal najwyższy w kraju współczynnik potwierdzonych zakażeń – 7,97 na 10 tys. mieszkańców. Najgorsza pod tym względem jest sytuacja w Olsztynie (17,28 na 10 tys. mieszkańców) powiecie bartoszyckim (14,59), olsztyńskim (12,66) i nidzickim (12,21).

Środowa liczba nowych zakażeń na Warmii i Mazurach jest najwyższa od grudnia ubiegłego roku. Rekordowy od początku epidemii dobowy przyrost nowych infekcji odnotowano w regionie pod koniec listopada – 1210 przypadków.

Decyzją rządu od soboty w woj. warmińsko-mazurskim – jako jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powróciły do nauki zdalnej.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: