fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Pandemia zabija komunikacje miejską w Olsztynie

reklama

Liczba podróżujących i sprzedanych biletów spadła o zatrważający procent. ZDZiT w Olsztynie zaprezentował oficjalne statystyki.

Pandemia koronawirusa zaskoczyła Polaków na początku 2020 roku. To był ciężki rok również dla olsztyńskiego transportu miejskiego. Należało wprowadzić specjalne procedury, wedle których wszystkie pojazdy muszą być ozonowane i dezynfekowane. Ograniczono znacznie ilość miejsc siedzących i osób przewożonych transportem. Wyłączono z ruchu lub znacznie zredukowano częstotliwość funkcjonowania niektórych linii autobusowych i tramwajowych. Pisaliśmy o tym tutaj: Przepełnione autobusy i tramwaje. Problem olsztyńskiej komunikacji miejskiej w trakcie pandemii, Nowe limity w komunikacji miejskiej. Efekt czerwonej strefy, Cięcia w budżecie to m.in. zmiany w komunikacji miejskiej Olsztyna.

Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u, przedstawił oficjalne dane dotyczące rocznej sprzedaży biletów. Prezentują się one fatalnie:

reklama

„Jeżeli chodzi o bilety jednorazowe i czasowe to w 2019 roku sprzedano ich około 79 mln sztuk, a w 2020 roku było to odpowiednio około 4,6 mln sztuk” – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą rzecznik.

Niemalże dwukrotnie spadła liczba sprzedawanych biletów okresowych w roku 2020, w porównaniu z 2019. Podobnie było z biletami 30-dniowymi i miesięcznymi, tu według danych Wyborczej, liczby spadły z około 292 tys. sztuk do 175 tys. sprzedanych biletów.

Od 1 marca mamy nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie. Lekka podwyżka nie wydaję się znacząco odbiegać od corocznych. O nowych stawkach pisaliśmy tu: Droższe bilety od marca w Olsztynie.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

14 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


14 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze