fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Dodatkowe 10 tys. szczepionek dla grupy zero

reklama

Do woj. warmińsko-mazurskiego dotarła w poniedziałek dodatkowa pula 10 tys. szczepionek AstryZeneki – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek. Zostaną nią zaszczepieni pacjenci z grupy zero.

Szczepienia medyków i pracowników domów opieki społecznej mają się rozpocząć we wtorek. Grupa zero była dotąd szczepiona preparatem Pfizera.

„To jest dodatkowa pula, niezależna od tej, którą dostaliśmy w ramach szczepień seniorów i nauczycieli” – powiedział Guzek.

reklama

Przed kilkoma dniami pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień Krzysztof Kuriata informował, że w regionie pierwszej dawki nie otrzymało kilka tysięcy medyków. Guzek nie podał, czy otrzymane dodatkowe 10 tys. szczepionek wystarczy, aby zaszczepić w regionie wszystkich medyków.

O przesłanie do regionu dodatkowej puli szczepionek od kilku dni apeluje marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin (PSL), argumentując, że może to realnie zmniejszyć skalę zakażeń w regionie.

„Szczepionki te dotarły do nas niezależnie od apelu marszałka” – podkreślił Guzek.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin w porannej rozmowie ze stacją Biznes24 powiedział, że mimo najwyższego wskaźnika zachorowań woj. warmińsko-mazurskie ma najniższy wskaźnik zaszczepionych przeciwko COVID-19.

„Chcielibyśmy, by tych szczepień było dużo więcej” – mówił marszałek regionu i podkreślił, że lokalna społeczność jest zdyscyplinowana w przestrzeganiu obostrzeń – nie ma dużych imprez, nie ma skupisk ludzi, większość chodzi w maseczkach.

Decyzją rządu woj. warmińsko-mazurskie jest jedynym regionem w Polsce, w którym wprowadzono regionalny lockdown. Do 14 marca obowiązują tu zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się do dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19.

W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele, a także kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: