fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Dodatkowa pula szczepionek wystarczy do zaszczepienia medyków

reklama

Pula dodatkowych 10 tys. szczepionek AstryZenecki, skierowana w poniedziałek do woj. warmińsko-mazurskiego, pozwoli na zaszczepienie wszystkich medyków w regionie pierwszą dawką szczepionki – poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Do woj. warmińsko-mazurskiego dotarła w poniedziałek dodatkowa pula 10 tys. szczepionek AstryZeneki. Dostawa wiązała się z ogłoszeniem przez rząd regionalnego lockdownu z powodu wysokiego poziomu zakażeń koronawirusem w regionie.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że szczepionki trafiły już do 30 węzłowych szpitali w regionie. Zostaną nimi zaszczepieni pacjenci z grupy zero – medycy i pracownicy domów pomocy społecznej.

reklama

„Około 8 tys. szczepionek zostanie przeznaczonych do szczepienia medyków, pozostałe dla pracowników DPS-ów” – powiedział Guzek. Zapewnił, że pula dodatkowych szczepionek jest niezależna od tej, którą region otrzymuje w ramach szczepień seniorów i nauczycieli.

Przed kilkoma dniami pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień Krzysztof Kuriata informował, że w regionie pierwszej dawki nie otrzymało kilka tysięcy medyków.

O przesłanie do regionu dodatkowej puli szczepionek od kilku dni apeluje marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin (PSL), argumentując, że może to realnie zmniejszyć skalę zakażeń w regionie.

Decyzją rządu woj. warmińsko-mazurskie jest jedynym regionem w Polsce, w którym wprowadzono regionalny lockdown. Do 14 marca obowiązują tu zaostrzone rygory sanitarne. Wiąże się to z utrzymującą się do dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19.

W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele, a także kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności. 

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: