fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szok! Portal Onet wprowadza w błąd opinię publiczną odnośnie wypadku Piotra Woźniak-Staraka?

Czy wiadomości o wypadku Piotra Woźniak-Staraka na portalu Onet są nierzetelne i nieprawdziwe? Jaki był przebieg zdarzeń na jeziorze  Kisajno w niedziele rano oraz akcja ratunkowa?

Po wczorajszym artykule, który ukazał się na portalu Onet Komenda Wojewódzka policji postanowiła zabrać publicznie głos i się bronić przed zarzutami. Opublikowali oświadczenie, które stawia dziennikarzy tego serwisu w niezbyt korzystnej sytuacji.

Publikujemy oświadczenie w całości:

W związku z prowadzonymi poszukiwaniami na Jeziorze Kisajno, odnosząc się do nieprawdziwego i nierzetelnie przedstawionego przez portal Onet.pl przebiegu zdarzeń, informujemy, że oficer dyżurny na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Giżycku pierwsze zgłoszenie w sprawie łódki zakłócającej spokój na jeziorze odebrał około godz. 3:30. Na miejsce został skierowany patrol mieszany, składający się z policjanta z KPP w Giżycku oraz 2 ratowników MOPR-u z Giżycka. W tym czasie łodzią dysponował MOPR. Policjanci nie pełnią służby na wodzie nocą. Na jeziorach Warmii i Mazur obowiązuje zakaz Dyrektora Żeglugi Śródlądowej dot. pływania od zmierzchu do świtu. Patrol podjął interwencję około godz. 4:30. Na miejsce dotarł najszybciej jak to możliwe, ze względu na dzielącą odległość oraz porę nocną. W ślad za pierwszym patrolem został również wysłany patrol złożony z dwóch policyjnych wodniaków. Należy podkreślić, że oba patrole zostały wysłane z Giżycka, co oznacza, że musiały pokonać łodzią odległość 12 kin, co zajęło im około 40 minut. Na miejscu okazało się, że motorówka miała już zgaszony silnik, a na jej pokładzie nikogo nie było. Rzeczy, które znajdowały się na pokładzie łodzi, wskazywały, że mogły nią pływać dwie osoby. Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły poszukiwania tych osób.

Jednocześnie zwracamy uwagę, na to, że na czas podjęcia interwencji składa się wiele czynników, m.in. poza czasem zgłoszenia, precyzyjne określenie miejsca zgłoszenia, ukształtowanie terenu czy warunki atmosferyczne.
Dotychczasowe ustalenia wskazują, że działania funkcjonariuszy Policji były zgodne z procedurami.

Dziennikarze portalu Onet.pl skierowali do nas pytania w tej sprawie drogą elektroniczną we wtorek (20.08.2019) o godz. 15:35. Już 10 minut później artykuł w tej sprawie ukazał się na stronie internetowej bez uzyskania naszego stanowiska. Tym samym nie zachowano szczególnej staranności oraz rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych. Zniekształcono fakty wprowadzając w błąd opinię publiczną oraz przedstawiając w negatywnym świetle pracę policjantów.

Zespół Prasowy KWP w Olsztynie

Czy Onet odpowie na zarzuty policji? Co sadzicie o tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Więcej:

Agnieszka Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog

Piotr Woźniak-Starak nie utonął? Prawdopodobna przyczyna śmierci. Nowe ustalenia jak zginął

Dziś obchodziliby trzecią rocznice ślubu. Archiwalne nagrania z zaręczyn i ślubu [WIDEO]

Ostatnia eskapada milionera

Rodzina Piotra Woźniak-Staraka opublikowała nekrolog w gazecie

Są dwie wersje wydarzeń. Ewa z Łodzi poznała Piotra w dniu wypadku? Kto ma rację Wirtualna Polska, czy Super Express?

Co wydarzyło się na motorówce i kto ją prowadził? Dlaczego Ewa z Łodzi nie ratowała Piotra Woźniak-Staraka?

Jak zginął Piotr Woźniak-Starak? Wstępne oględziny ciała są wstrząsające

Jasnowidz Krzysztof Jackowski oszukany? „To ja wskazałem gdzie jest ciało Piotra Woźniaka Staraka. Coś go musiało uderzyć”

Piotr Woźniak-Starak poszukiwany. Jasnowidz wskazał miejsce gdzie szukać [MAPA]

Ujawniamy! Znaleziono narkotyki na motorówce. Piotr Woźniak-Starak nadal zaginiony

Ta kobieta była z Piotrem Woźniak-Starak na motorówce! Kim jest 27-letnia Ewa z Łodzi?

Jest filmik jak w nocy pływa motorówką Piotr Woźniak-Starak [WIDEO]

Na jez. Kisajno zawieszono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki? „Pojawiają się różne tezy”. Zdjęcia z poszukiwań [FOTO]

Prokuratura potwierdza, że zaginionym na jez. Kisajno jest Piotr Woźniak-Starak

Wstrzymano poszukiwania 39-latka, który wypadł z motorówki na jez. Kisajno

PILNE! Wypadek motorówki na Mazurach. Czy Piotr Woźniak-Starak tam był?

 

40 KOMENTARZE

 1. Wydaje mi się że instruktor żeglarstwa ma albo przynajmniej powinien mieć obowiązek udzielenia pierwszej pomocy w takim przypadku. A udzielenie pierwszej pomocy to chociażby zadzwonienue po karetkę. Jak nawet tego nie zrobiła to powinna mieć zarzuty od prokuratora za nieudzielenia pomocy mimo obowiązku.

  8
  7
 2. Szanowni redaktorzy, polskie nazwiska się odmienia. W przypadku nazwisk dwuczłonowych odmieniamy OBA człony. Piotra Woźniaka-Staraka, nie „Woźniak-Staraka” i nie „Piotra Woźniak-Starak”.

  9
  3
 3. Ponieważ internety oficjalnie brzydzą się teoriami spiskowymi, to ja napiszę tylko kilka ogólnych faktów.
  – dziewczyna jest łudząco podobna do matki i żony PWS (idealnie w typie zaginionego)
  – ma zupełnie przypadkowo wspólną z nim pasję (sporty wodne)
  – zatrudnia się przypadkowo w knajpie gdzie bywa PWS mimo, że pracuje jako instruktor żeglarstwa
  – spotyka się w nocy z Piotrem mimo awantury i wyzwisk ze strony jego bliskich
  – Piotr po raz pierwszy i jedyny! oddala ochronę i ……… ginie
  – wysportowanej Ewie nic nie jest i nawet nie próbuje po wypadku wezwać żadnych służb tylko ….. siedzi na brzegu

  reszta jest milczeniem………..

  19
  5
 4. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Dlaczego dziewczyna, która rzekomo jest instruktorką żeglarstwa, odpływa i zostawia na pastwę losu współtowarzysza rejsu? Skoro razem wpadli do wody, powinna mu pomóc, ratować…… A nie potem siedzieć 2h w krzakach i nawet nie wezwać pomocy….. coś tu nie gra….

  47
  15
   • Miastowi to mają już zupełny bajzel w głowach porobiony. Wydaje im się że w nocy nad mazurskim jeziorem jest tak jasno jak na centralnym. Wyjedź jeden z drugim choć raz w życiu w plener, doswiadcz czegoś sammu i dopiero wtedy smaruj komentarze.

    12
    1
  • To proste. Jest środek nocy, ciemno, wypadasz z Łodzi, rozglądasz się, nie ma drugiego człowieka, widzisz, że motorówka zatacza kręgi i może Cię uderzyć, to płyniesz do brzegu, żeby ratować swoje życie.

   26
   2
  • Nie wypadli z kajaka tylko rozpędzonej motorówki w której wciąż działał silnik. Miała dać się przerobić na mielone? Poza tym każdy kto spędził chociaż jeden dzień na jakiejkolwiek łódce w nocy po przeczytaniu artykułu w Onecie wie, że to kit. Facet „podobno” zobaczył PUSTĄ motorówkę w odległości 2 km od siebie nocą. Gratuluję wyobraźni

   11
   1
 5. Ktoś mówi nieprawdę. To podało Radio Zet,a nie Onet jako pierwsi. Ci z jachtu powiedzieli ze po raz pierwszy zgłosili ze motorówka kręci się w kolka ok godz. 2 i wtedy jeszcze słyszeli jej silnik,jednostajny dźwięk,a nie oddalający się i to ich zaniepokoiło.Spojrzeli przez lornetkę i ponoć na łódce już nikogo nie było.Ponownie zadzwonili ok 3 kiedy to z motorówki w oddali widzieli palace się czerwone światełko i podobno silnik wtedy już zgasł wg ich relacji.Jesli to prawda to dziewczyna w absolutnej ciszy dopłynęła do brzegu i tam przebywała przez ok 2 godz. Podejrzane jest to,ze nikt ńie słyszał plusku wody kiedy wpadali ani żadnego wlania o pomoc. I dlaczego policja nie sprawdziła do tej pory rejestru tych zgłoszeń spod 112 i ciekawe czy ich przesłuchała jako świadków.

  55
  5
 6. Jeśli dziewczyna była czysta i nie spożywała tej nocy żadnych używek,to dla sprawy czytaj-rodziny-gdzie w grę wchodzi ubezpieczenie i reakcje opinii publicznej lepiej żeby to ona w toku śledztwa „okazała się sternikiem” motorówki …i pewnie tak będzie

  52
  14
 7. wg świadka radia zet były wykonane dwa tel około 2 i 3, wg świadka Onetu raz koło 2, a policją jeszcze coś innego. Wszyscy są cytowani więc kto namieszal.

  36
  5
 8. zarówno kwestie regat, jak i telefonów można prosto spr więc myślę, że Onet powinien się t y n zając. Poza to było źródło Onetu?wydawało mi się, że czytałam, że jakiegos radia.

  tak się zastanawiam zakładajac pesymistyczne opcja, na jeziorze są aż takie prądy? zaczeli szukać sonarami po 8 godzinie więc w ciągu tych kilku godz od wypadku i znanego miejsca wypadku osoba w wodzie może się, aż tak oddalić?

  30
  2
 9. Laska jest twardą sztuką powinna być porządnie przemaglowana przez prokuraturę. Trudno uwierzyć, że siedziała w krzaczorach i nie poszła wezwać pomocy. Raczej nie uwierzę, że była w szoku. Nie ten typ ludzi pływa lubi ekstremę to i jest zadaniowcem.

  111
  20
  • A wiesz co mi się wydaje, że Ona myślała, że on gdzieś dopłynął. Gdyby zaczęla wzywać pomocy wyszłoby, że plywala po nocy ze Starakiem i postronne osoby rozkrecilyby afere medialną. Siedziała więc i pewnie myslala, ze niedlugo Starak zjawi się po swoja motorwke. Skoro plynela tylko 100 metrow to mogla miec przepuszczenia, ze i jemu się to udało i niedlugo wroci.

   126
   6
 10. podobno o 2 giej i o 3 ciej w nocy dzwonili uczestnicy regat (a nie kajakarze) ale pewnie dzwonili na nr 112.
  Pytanie co osoba odbierająca zrobiła dalej z tym zgłoszeniem…

  59
  3
 11. Któraś ze stron mija się z prawdą, tylko która? Być może Onet ma niewiarygodnego informatora? To co mnie zastanawia, to dlaczego, skoro na jeziorze odbywały się nocne regaty, nie były one zabezpieczane? Dlaczego nie było Policji i Wodniaków? Chyba, źe tych nocnych regat też nie było…w takim wypadku Onet zmalał do rangi brukowca, który pisze niepotwierdzone dyrdymały. Pływając spokojnie po WJM człowiek jednak chciałby mieć poczucie bezpieczeństwa, tym bardziej, że na działania Wodniaków przeznaczane są spore sumy…

  57
  4
 12. O 3:30 mieli dzwonić wędkarze zapewne pod nr 997, Onet natomiast pisze o kajakarzach którzy dzwonili o 2 w nocy pewnie na 112 i tutaj pojawia się pytanie co stało się z tym zgłoszeniem.

  47
  1
  • Z relacji tej kobiety z krzaczorów wynika, że do wypadnięcia doszło ok. godz. 3.00. To nie rozumiem, dlaczego ci wędkarze dzwonili o 2.00? Poza tym z ich relacji wynika, że znajdowali się ok 1-2 km od łodzi p. Piotra. Dlaczego więc nie podpłynęli?

   31
   13

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...