22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Strażacy coraz częściej podwożą seniorów na szczepienia

WiadomościStrażacy coraz częściej podwożą seniorów na szczepienia

Strażacy z woj. warmińsko-mazurskiego coraz częściej angażują się w pomoc seniorom przy docieraniu do punktów szczepień. W styczniu podwieziono 19 seniorów, w pierwszych dniach lutego 21 osób – podał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie Rafał Melnyk.

reklama

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskich strażaków Rafał Melnyk powiedział PAP, że wzrasta liczba związanych z podwożeniem seniorów do punktów szczepień wyjazdów strażaków.

“W styczniu takich wyjazdów zrealizowaliśmy 18, w sumie podwieźliśmy 19 osób. W pierwszych dniach lutego, do środy, odbyło się 15 transportów i skorzystało z nich 21 seniorów” – podał Melnyk.

reklama

Strażacy podwozili seniorów do punktów szczepień w powiatach bartoszyckim, elbląskim, nidzickim, braniewskim, elbląskim, giżyckim, olsztyńskim i w węgorzewskim.

W organizowaniu dojazdu seniorów do punktów szczepień strażacy współpracują z lokalnymi samorządami i ośrodkami zdrowia.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia w woj. warmińsko-mazurskim podano dotąd 49 118 dawek szczepionki, drugą dawkę przyjęło 11 367 osób

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane