-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Fortepian z ikonicznej olsztyńskiej restauracji trafia na sprzedaż

WiadomościFortepian z ikonicznej olsztyńskiej restauracji trafia na sprzedaż

Słynna restauracja Staromiejska w Olsztynie została zamknięta we wrześniu, ubiegłego roku. Fortepian, który towarzyszył gościom lokalu przez ponad 30 lat „szuka nowego domu”.

reklama

Pandemia koronawirusa okazała się tragiczna w skutkach dla przedsiębiorców. Wiele lokali upadło, zamyka się lub popada w długi, przez przedłużające się obostrzenia. Tarcze antykryzysowe nie należą się każdemu i nie wystarczają na tyle długo, by ochronić małe biznesy przez likwidacją. Nie inaczej było z kilkoma kultowymi miejscami w Olsztynie, o których pisaliśmy tutaj: Ikoniczny lokal w Olsztynie się zamyka. Jedyne miejsce z takim klimatem w całym mieście, Najstarszy salon jubilerski w Olsztynie zamyka działalność. Kolejna firma znika z olsztyńskiej starówki, Znany salon zabaw dla dzieci zamyka się, Najstarsza kawiarnia w Olsztynie zamyka się!.

Podobny los spotkał restaurację Staromiejską, która mieściła się na olsztyńskiej starówce. Ikoniczny lokal zakończył swoją działalność wraz z końcem września 2020 roku. W niedzielę (31.01) na stronie lokalu na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o ofercie sprzedaży fortepianu, który towarzyszył klientom restauracji przez ponad 30 lat:

reklama

„Coś się kończy coś się zaczyna…
Fortepian, który przez ponad trzydzieści lat umilał czas gościom naszej restauracji szuka nowego domu.
To bardzo dobry instrument niemieckiej firmy Bluthner wyprodukowany w 1924 w Lipsku.
Dla olsztyńskich bywalców ma również wartość sentymentalną – do Staromiejskiej trafił po zamknięciu słynnego lokalu Domu Środowisk Twórczych.
Zainteresowanych prosimy o kontakt”
– czytamy we wpisie na Facebooku.

Cena wywoławcza to 12 tys. złotych. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/fortepian-niemieckiej-firmy-bluthner-produkcja-1924-lipsk-CID751-IDIdgth.html?fbclid=IwAR2qx707ORVQ6wr3tGfqZu8UNC-sDVe__nfh-s9t5kw7iI5-SvrTnH7vzHY

Edit: Fortepian znalazł nowy dom🙂Coś się kończy coś się zaczyna…Fortepian, który przez ponad trzydzieści lat umilał…

Posted by Restauracja Staromiejska Olsztyn on Saturday, January 30, 2021
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
janusz
2 lutego 2021 20:34

Dlaczego w linku dajecie końcówke z FB i nabijacie im oglądalność jednocześnie pozwalacie sledzić reakcje. Wszystko począwszy od ?fbclid= powinno być usuniete, link i tak będzie działał. Zacznijmy w końcu posługiwać się świadomie internetem.

Popularne