fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Fortepian z ikonicznej olsztyńskiej restauracji trafia na sprzedaż

Koronawirus Fortepian z ikonicznej olsztyńskiej restauracji trafia na sprzedaż

Słynna restauracja Staromiejska w Olsztynie została zamknięta we wrześniu, ubiegłego roku. Fortepian, który towarzyszył gościom lokalu przez ponad 30 lat „szuka nowego domu”.

Pandemia koronawirusa okazała się tragiczna w skutkach dla przedsiębiorców. Wiele lokali upadło, zamyka się lub popada w długi, przez przedłużające się obostrzenia. Tarcze antykryzysowe nie należą się każdemu i nie wystarczają na tyle długo, by ochronić małe biznesy przez likwidacją. Nie inaczej było z kilkoma kultowymi miejscami w Olsztynie, o których pisaliśmy tutaj: Ikoniczny lokal w Olsztynie się zamyka. Jedyne miejsce z takim klimatem w całym mieście, Najstarszy salon jubilerski w Olsztynie zamyka działalność. Kolejna firma znika z olsztyńskiej starówki, Znany salon zabaw dla dzieci zamyka się, Najstarsza kawiarnia w Olsztynie zamyka się!.

Podobny los spotkał restaurację Staromiejską, która mieściła się na olsztyńskiej starówce. Ikoniczny lokal zakończył swoją działalność wraz z końcem września 2020 roku. W niedzielę (31.01) na stronie lokalu na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o ofercie sprzedaży fortepianu, który towarzyszył klientom restauracji przez ponad 30 lat:

„Coś się kończy coś się zaczyna…
Fortepian, który przez ponad trzydzieści lat umilał czas gościom naszej restauracji szuka nowego domu.
To bardzo dobry instrument niemieckiej firmy Bluthner wyprodukowany w 1924 w Lipsku.
Dla olsztyńskich bywalców ma również wartość sentymentalną – do Staromiejskiej trafił po zamknięciu słynnego lokalu Domu Środowisk Twórczych.
Zainteresowanych prosimy o kontakt”
– czytamy we wpisie na Facebooku.

Cena wywoławcza to 12 tys. złotych. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/fortepian-niemieckiej-firmy-bluthner-produkcja-1924-lipsk-CID751-IDIdgth.html?fbclid=IwAR2qx707ORVQ6wr3tGfqZu8UNC-sDVe__nfh-s9t5kw7iI5-SvrTnH7vzHY

Coś się kończy coś się zaczyna…Fortepian, który przez ponad trzydzieści lat umilał czas gościom naszej restauracji…

Posted by Restauracja Staromiejska Olsztyn on Saturday, January 30, 2021

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x