18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurskie. Ta liczba robi wrażenie? Tylu nauczycieli zgłosiło się do szczepień

WiadomościWarmińsko-Mazurskie. Ta liczba robi wrażenie? Tylu nauczycieli zgłosiło się do szczepień

Na Warmii i Mazurach na szczepienia przeciw COVID-19 zapisało się ponad 10 tys. nauczycieli, czyli około 80 proc uprawnionych – podało olsztyńskie kuratorium oświaty. Pierwsi z nich przyjęli zastrzyki w czwartek.

reklama

Rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty w Olsztynie Małgorzata Hochleitner poinformowała w piątek, że w woj. warmińsko-mazurskim na szczepienia zapisało się już 10 130 nauczycieli, co stanowi nieco ponad 80 proc. uprawnionych. Zaznaczyła, że trudno określić dokładną ich liczbę, bo w tej grupie są też np. instruktorzy praktycznej nauki zawodu, którzy nie zawsze są pracownikami szkoły.

“Cieszymy się z tego, że do szczepień zgłosiło się już tak dużo nauczycieli. Myślę, że ta grupa zawodowa, podobnie jak lekarze, ma duże poczucie obowiązku i zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i sobie. Chyba wszystkim zależy, żeby powrót dzieci do pracy stacjonarnej był możliwie najszybszy” – mówiła.

reklama

W całym kraju szczepienia nauczycieli i pracowników oświaty ruszyły od piątku. W jednym ze szpitali węzłowych w woj. warmińsko-mazurskim rozpoczęły się dzień wcześniej.

“W Gołdapi szczepienia zaczęły się już w czwartek, w szpitalach w Olsztynie czy w Iławie – w piątek, a po niedzieli ruszą np. w Ostródzie i w Elblągu” – przekazał rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

“Szczepionki przyjechały do nas w czwartek o godz. 8.00, a najbliższą szkołę podstawową mamy po sąsiedzku, przez ulicę. Dzięki temu udało się wszystko szybko zorganizować i jeszcze w tym samym dniu zaszczepić pierwszą grupę, 10 nauczycieli” – powiedziała koordynatorka szczepień w gołdapskim szpitalu Jolanta Sala.

reklama

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie pierwszych stu nauczycieli zaszczepiono w piątek. Kolejnych 300 dawek preparatu AstryZeneki placówka ma otrzymać w poniedziałek. Łącznie szpital planuje zaszczepić około 600 osób tej grupy zawodowej.

W pierwszej kolejności szczepieniami zostali objęci nauczyciele poniżej 60 lat, którzy prowadzą stacjonarne zajęcia w szkołach z dziećmi i młodzieżą, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela lub pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

Z danych służb wojewody wynika, że w regionie z 2173 nauczycieli przebadanych na obecność wirusa SARS-CoV-2 zakażenia wykryto u 67 osób. W niedzielę i poniedziałek wymazy mają być pobierane od ponad 1,5 tys. pracowników żłobków i przedszkoli.

Kuratorium poinformowało, że na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 na pracę zdalną lub hybrydową przechodziło w ostatnich dniach nie więcej niż 3-4 proc. szkół prowadzących zajęcia stacjonarne.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
yrek
14 lutego 2021 18:52

Cyt” Kuratorium poinformowało, że na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 na pracę zdalną lub hybrydową przechodziło w ostatnich dniach nie więcej niż 3-4 proc. szkół prowadzących zajęcia stacjonarne.” A jesienią przed prześciem na naukę zdalną 1-2 % wszystkich szkół przechodziło na pracę zdalną. Teraz większy procent a szkół nie zamykają……

julek
14 lutego 2021 13:12

Myślą ze bedą mieli przywileje to raz a 2 poprostu dostali do wyboru od cala filozofia osrali sie ze strachu ze niedostaną tego i tamtego. takie oto drobne dobrowolne przumuszenie

Polecane