20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Sanepid zgłasza olsztyński klub do prokuratury

WiadomościSanepid zgłasza olsztyński klub do prokuratury

Właściciel klubu jako pierwszy zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez sanepid. Teraz role się odwracają. Olsztyńska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna składa doniesienie.

reklama

Konflikt działającego lokalu z sanepidem to efekty przedłużających się obostrzeń pandemicznych. Branże gastronomiczne i rozrywkowe mocno odczuły skutki pandemii. Przymusowe zamknięcia doprowadzają przedsiębiorców na finansowy skraj, gdzie zostają postawieni przed ultimatum, muszą się otworzyć albo zlikwidować, by nie popaść w długi. O Strajku Przedsiębiorców i otwieraniu się lokali wbrew zakazom pisaliśmy tutaj: Właściciele gastronomii mówią dość. Otwierają swoje lokale mimo lockdownu, Otworzył dziś klub mimo lockdownu. Jest kontrola sanepidu i policji.

Jednym z lokali, który otworzył się mimo zakazów jest klub V.S 20 z olsztyńskiej starówki. Właściciel od początku jest nachodzony przez kontrole sanepid i policji. Doszło nawet do “nalotu” w trakcie imprezy: „Nalot” policji, sanepidu, straży pożarnej i celników na klub w Olsztynie.

reklama

Kilka dni temu, klub ponownie został odwiedzony przez pracowników sanepidu w obstawie policji. Został odczytany nakaz zamknięcia lokalu, w związku ze stwarzaniem zagrożenia życia lub zdrowia dla gości i pracowników. Właściciel nie przyjął pisma i skierował zawiadomienie do prokuratury przeciwko sanepidowi: Odpowiedzialność karna i cywilna sanepidu? Właściciel klubu zawiadamia prokuraturę.

W WSSE doszło do narady i spotkania z prawnikami, którzy analizowali sposób przedstawienia decyzji o zamknięciu lokalu. Sprawdzano czy przeprowadzono tę procedurę zgodnie z przepisami. Ostatecznie, sanepid uznał, że z ich strony dopełniono wszystkich formalności i sprawę przekazał do prokuratury. To oni mają wyegzekwować zamknięcie lokalu, skoro właściciel nie zamierza poddać się decyzji sanepidu. Dyrektor Janusz Dzisko przyznał, że złożono już odpowiednie doniesienie do prokuratury i sprawa zostaje przekazana na ich ręce.

Komentarza udzieliła nam dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Teresa Parys:

reklama

“Jesteśmy w trakcie składania zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie [V.S 20 – red.]. To postępowanie zostało zapoczątkowane kontrolą. Są kontynuowane działania, postępowanie administracyjne, które ma swoje kolejne etapy”

Przypomnijmy, że rząd niedawno przedłużył trwające obostrzenia do 14 lutego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Duckens
11 lutego 2021 13:19

Zamiast zająć się truciem ludzi dodatkami do żywności to robią najazdy na pracodawców w imię fałszywej pandemii.

julek
13 lutego 2021 23:06

siebie niech mędy zgloszą

Polecane
Ogłoszenia