-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sanepid zgłasza olsztyński klub do prokuratury

WiadomościSanepid zgłasza olsztyński klub do prokuratury

Właściciel klubu jako pierwszy zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez sanepid. Teraz role się odwracają. Olsztyńska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna składa doniesienie.

reklama

Konflikt działającego lokalu z sanepidem to efekty przedłużających się obostrzeń pandemicznych. Branże gastronomiczne i rozrywkowe mocno odczuły skutki pandemii. Przymusowe zamknięcia doprowadzają przedsiębiorców na finansowy skraj, gdzie zostają postawieni przed ultimatum, muszą się otworzyć albo zlikwidować, by nie popaść w długi. O Strajku Przedsiębiorców i otwieraniu się lokali wbrew zakazom pisaliśmy tutaj: Właściciele gastronomii mówią dość. Otwierają swoje lokale mimo lockdownu, Otworzył dziś klub mimo lockdownu. Jest kontrola sanepidu i policji.

Jednym z lokali, który otworzył się mimo zakazów jest klub V.S 20 z olsztyńskiej starówki. Właściciel od początku jest nachodzony przez kontrole sanepid i policji. Doszło nawet do „nalotu” w trakcie imprezy: „Nalot” policji, sanepidu, straży pożarnej i celników na klub w Olsztynie.

Finał głośnej sprawy „komornika, który zajął ciągnik za długi sąsiada”. Sukces kancelarii z Olsztyna
reklama

Kilka dni temu, klub ponownie został odwiedzony przez pracowników sanepidu w obstawie policji. Został odczytany nakaz zamknięcia lokalu, w związku ze stwarzaniem zagrożenia życia lub zdrowia dla gości i pracowników. Właściciel nie przyjął pisma i skierował zawiadomienie do prokuratury przeciwko sanepidowi: Odpowiedzialność karna i cywilna sanepidu? Właściciel klubu zawiadamia prokuraturę.

W WSSE doszło do narady i spotkania z prawnikami, którzy analizowali sposób przedstawienia decyzji o zamknięciu lokalu. Sprawdzano czy przeprowadzono tę procedurę zgodnie z przepisami. Ostatecznie, sanepid uznał, że z ich strony dopełniono wszystkich formalności i sprawę przekazał do prokuratury. To oni mają wyegzekwować zamknięcie lokalu, skoro właściciel nie zamierza poddać się decyzji sanepidu. Dyrektor Janusz Dzisko przyznał, że złożono już odpowiednie doniesienie do prokuratury i sprawa zostaje przekazana na ich ręce.

Gdy Sebastian K. postanowił rozwieść się z Irminą K., nic nie wróżyło tak dramatycznego finału
reklama

Komentarza udzieliła nam dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Teresa Parys:

„Jesteśmy w trakcie składania zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie [V.S 20 – red.]. To postępowanie zostało zapoczątkowane kontrolą. Są kontynuowane działania, postępowanie administracyjne, które ma swoje kolejne etapy”

Przypomnijmy, że rząd niedawno przedłużył trwające obostrzenia do 14 lutego.

reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Duckens
11 lutego 2021 13:19

Zamiast zająć się truciem ludzi dodatkami do żywności to robią najazdy na pracodawców w imię fałszywej pandemii.

julek
13 lutego 2021 23:06

siebie niech mędy zgloszą

Popularne

Sędzia, który od dwóch lat nie może stawić się w sądzie, przeszedł na emeryturę