fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Sanepid zgłasza olsztyński klub do prokuratury

reklama

Właściciel klubu jako pierwszy zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez sanepid. Teraz role się odwracają. Olsztyńska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna składa doniesienie.

Konflikt działającego lokalu z sanepidem to efekty przedłużających się obostrzeń pandemicznych. Branże gastronomiczne i rozrywkowe mocno odczuły skutki pandemii. Przymusowe zamknięcia doprowadzają przedsiębiorców na finansowy skraj, gdzie zostają postawieni przed ultimatum, muszą się otworzyć albo zlikwidować, by nie popaść w długi. O Strajku Przedsiębiorców i otwieraniu się lokali wbrew zakazom pisaliśmy tutaj: Właściciele gastronomii mówią dość. Otwierają swoje lokale mimo lockdownu, Otworzył dziś klub mimo lockdownu. Jest kontrola sanepidu i policji.

Jednym z lokali, który otworzył się mimo zakazów jest klub V.S 20 z olsztyńskiej starówki. Właściciel od początku jest nachodzony przez kontrole sanepid i policji. Doszło nawet do „nalotu” w trakcie imprezy: „Nalot” policji, sanepidu, straży pożarnej i celników na klub w Olsztynie.

reklama

Kilka dni temu, klub ponownie został odwiedzony przez pracowników sanepidu w obstawie policji. Został odczytany nakaz zamknięcia lokalu, w związku ze stwarzaniem zagrożenia życia lub zdrowia dla gości i pracowników. Właściciel nie przyjął pisma i skierował zawiadomienie do prokuratury przeciwko sanepidowi: Odpowiedzialność karna i cywilna sanepidu? Właściciel klubu zawiadamia prokuraturę.

W WSSE doszło do narady i spotkania z prawnikami, którzy analizowali sposób przedstawienia decyzji o zamknięciu lokalu. Sprawdzano czy przeprowadzono tę procedurę zgodnie z przepisami. Ostatecznie, sanepid uznał, że z ich strony dopełniono wszystkich formalności i sprawę przekazał do prokuratury. To oni mają wyegzekwować zamknięcie lokalu, skoro właściciel nie zamierza poddać się decyzji sanepidu. Dyrektor Janusz Dzisko przyznał, że złożono już odpowiednie doniesienie do prokuratury i sprawa zostaje przekazana na ich ręce.

Komentarza udzieliła nam dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Teresa Parys:

„Jesteśmy w trakcie składania zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie [V.S 20 – red.]. To postępowanie zostało zapoczątkowane kontrolą. Są kontynuowane działania, postępowanie administracyjne, które ma swoje kolejne etapy”

Przypomnijmy, że rząd niedawno przedłużył trwające obostrzenia do 14 lutego.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze