fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kto ma rację? Klub, czy sanepid

Koronawirus Kto ma rację? Klub, czy sanepid

Klub V.S 20 ze Starego Miasta w Olsztynie jest na ścieżce wojennej z urzędnikami. Początkowo sanepid chciał nakładać na niego kary, później przeprowadzono „nalot”, a finalnie odwiedził go przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego, który odczytał decyzję o zamknięciu lokalu.

Przedsiębiorcy w całym kraju prowadzą protesty i wbrew zakazom, otwierają swoje lokale. To skutki pandemicznych obostrzeń, przez które masa lokalnych biznesów bankrutuje lub popada w długi. Jednym z lokali, który otworzył się kilka tygodni temu i regularnie organizuje imprezy jest V.S 20, położony na starówce. Klub od początku otwarcia zmaga się z trudnościami ze strony policji i sanepidu: Otworzył dziś klub mimo lockdownu. Jest kontrola sanepidu i policji, „Nalot” policji, sanepidu, straży pożarnej i celników na klub w Olsztynie, Nagranie z „nalotu” służb na olsztyński klub.

W środę (03.02) informowaliśmy o następstwach ostatnich wydarzeń, do których doszło podczas interwencji sanepidu oraz policji. Właściciel zdecydował się podjąć kroki prawne i zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa ze strony sanepidu: Odpowiedzialność karna i cywilna sanepidu? Właściciel klubu zawiadamia prokuraturę.

Po publikacji naszego artykułu, jeszcze tego samego dnia klub odwiedzili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z obstawą policji. W rozmowie z właścicielem odczytali mu oni pismo, które zostało wysłane na adres spółki, o decyzji zamknięcia lokalu z powodu „naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych, które powodują bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia jego gości i pracowników”.

Jak się okazuje, sanepid nie jest pewien czy właściwie przedstawił decyzję o zamknięciu lokalu. Według informacji przekazanych przez dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, prawnicy sprawdzają czy we właściwy sposób przekazano decyzję o zamknięciu i czy jest ona prawomocna. Wiąże się to z odmową jej przyjęcia, przez właściciela klubu. Myląca dla sanepidu jest dwojaka interpretacja przepisów, które wzajemnie mają się wykluczać.

Właściciel klubu nie przyjął pisma i jak twierdzi, zapoznają się z nim jego pełnomocnicy gdy takowe przyjdzie na adres spółki. Zamierza on mimo wszystko otwierać klub i dalej prowadzić imprezy. V.S 20 nie jest jedynym lokalem, który otworzył się w Olsztynie mimo zakazów. Inni przedsiębiorcy ze starówki wspierają klub w jego działaniach i uczestniczą w akcji „#OtwieraMY”, zorganizowanej przez ruch Strajk Przedsiębiorców Pawła Tanajno.

Przypomnijmy, że rząd przedłużył lockdown gastronomii do 14 lutego, co może nie być ostatecznym terminem.

Obecna sytuacja wzbudza sporo emocji o czym można przeczytać w artykule: Olsztyński klub zaatakowany kwasem. Właściciel dostaje pogróżki

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 5
Nie lubię 4

26 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


26 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

26
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x