fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Kto ma rację? Klub, czy sanepid

reklama

Klub V.S 20 ze Starego Miasta w Olsztynie jest na ścieżce wojennej z urzędnikami. Początkowo sanepid chciał nakładać na niego kary, później przeprowadzono „nalot”, a finalnie odwiedził go przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego, który odczytał decyzję o zamknięciu lokalu.

Przedsiębiorcy w całym kraju prowadzą protesty i wbrew zakazom, otwierają swoje lokale. To skutki pandemicznych obostrzeń, przez które masa lokalnych biznesów bankrutuje lub popada w długi. Jednym z lokali, który otworzył się kilka tygodni temu i regularnie organizuje imprezy jest V.S 20, położony na starówce. Klub od początku otwarcia zmaga się z trudnościami ze strony policji i sanepidu: Otworzył dziś klub mimo lockdownu. Jest kontrola sanepidu i policji, „Nalot” policji, sanepidu, straży pożarnej i celników na klub w Olsztynie, Nagranie z „nalotu” służb na olsztyński klub.

W środę (03.02) informowaliśmy o następstwach ostatnich wydarzeń, do których doszło podczas interwencji sanepidu oraz policji. Właściciel zdecydował się podjąć kroki prawne i zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa ze strony sanepidu: Odpowiedzialność karna i cywilna sanepidu? Właściciel klubu zawiadamia prokuraturę.

reklama

Po publikacji naszego artykułu, jeszcze tego samego dnia klub odwiedzili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z obstawą policji. W rozmowie z właścicielem odczytali mu oni pismo, które zostało wysłane na adres spółki, o decyzji zamknięcia lokalu z powodu „naruszenia wymagań higienicznych i zdrowotnych, które powodują bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia jego gości i pracowników”.

Jak się okazuje, sanepid nie jest pewien czy właściwie przedstawił decyzję o zamknięciu lokalu. Według informacji przekazanych przez dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, prawnicy sprawdzają czy we właściwy sposób przekazano decyzję o zamknięciu i czy jest ona prawomocna. Wiąże się to z odmową jej przyjęcia, przez właściciela klubu. Myląca dla sanepidu jest dwojaka interpretacja przepisów, które wzajemnie mają się wykluczać.

Właściciel klubu nie przyjął pisma i jak twierdzi, zapoznają się z nim jego pełnomocnicy gdy takowe przyjdzie na adres spółki. Zamierza on mimo wszystko otwierać klub i dalej prowadzić imprezy. V.S 20 nie jest jedynym lokalem, który otworzył się w Olsztynie mimo zakazów. Inni przedsiębiorcy ze starówki wspierają klub w jego działaniach i uczestniczą w akcji „#OtwieraMY”, zorganizowanej przez ruch Strajk Przedsiębiorców Pawła Tanajno.

Przypomnijmy, że rząd przedłużył lockdown gastronomii do 14 lutego, co może nie być ostatecznym terminem.

Obecna sytuacja wzbudza sporo emocji o czym można przeczytać w artykule: Olsztyński klub zaatakowany kwasem. Właściciel dostaje pogróżki

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

25 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


25 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bolo

to juz jest nudne naporawde nie macie o czym pisac

Oko

Tylko psychiatryk go uleczy.

vito2000

A

vito2000

P

vito2000

A

vito2000

W

vito2000

K

vito2000

WŁASCICIEL OPEL CALIBRA ADI literówka

vito2000

ALDI

vito2000

OCHRONIAŻ COME IN

vito2000

KWAPA 20 lat wstecz i wszystko JASNE

John

Zamknąć te lokal i nie tłumaczyć nic bo jakim prawe. Sprawdzić tego gościa jeszcze i dobrze go prześwietlić

julek

Czas tępa parówo otworzyć oczy

Zenon

My mieszkańcy rządamy, aby ten człowiek wątpliwej reputacji został ukarany za to co robi!! Dzięki niemu ten wirus nigdy nie przestanie zabijać.

J*bać PIS i PO

Won za Don czerwona hołoto!

julek

Wirusów jest z 1.5 mioliona czas parówo otworzyć oczy

Oko

Zamknąć na trzy spusty!!!!!

JFK

Sam się zamknij i nie się nie odzywaj!!!

Oko

Zluzuj gacie

julek

jasne że klub a sanepid niech zajmie się chemią w jedzenu i zostawi normalnych ludzi w spokoju bo to dzięki nam obywatom ta instytucja istnieje

Ostatnio edytowane 3 miesięcy temu przez julek
Pola k

taa istnieje dzięki obywatelom drugiego sortu co nie przestrzegają zasad

Restauratorka

Widać, że właściciel klubu wymyślił sobie lans na arogancji, bucie i po prostu chamskim zachowaniu. Gość siedzi rozwalony w krzesełku, a goście stoją. Pokazuje swoją „wyższość”, ale dla mnie to pazernośc, brak poszanowania dla prawa i przede wszytskim życia i zdrowia ludzi.

Edej

Przecież nie musisz tam przychodzic

Rob

Ty jakaś ułomna chyba jesteś. Chłop walczy z systemem żeby mieć za co to wszystko utrzymać. Obostrzenia nie są legalne i nie chce mi się tego teraz tobie tłumaczyć. Wszystko inne otwarte, sklepy, dyskonty, w kościołach jeden na drugim itd…i tam są wszyscy zdrowi, tylko do restsuracji i tego tyou lokali wejść nie można. Kim ty wogóle jesteś zeby kogoś oceniać. Ten owy sanepid popełnił przestępstwo, wkraczając bez zadnych zapowiedzi, a prawnie muszą to zrobić min 7 dni przed kontrolą, takie jest prawo… I wierzę że sprawę wygra bo poszło to za daleko i zrobiło sie za głośno. Wiec nawet… Czytaj więcej »

Tak się wykańcza Polaków.

Widać pięknie PISowski pluton egzekucyjny.