15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Sąd rozważa zażalenie organizatorek Marszu Równości w Olsztynie

OlsztynSąd rozważa zażalenie organizatorek Marszu Równości w Olsztynie

W Olsztynie trwa rozprawa dotycząca zażalenia złożonego przez organizatorki IV Olsztyńskiego Marsza Równości. Zażalenie dotyczy decyzji prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie gróźb kierowanych wobec nich przed marszem w 2023 roku. Organizatorki, otrzymały niepokojące wiadomości e-mail od “Pierwszego Batalionu Narodowego”, który domagał się w nich wycofania się z marszu równości pod groźbą konsekwencji.

reklama

E-maile, otrzymane w maju 2023 roku, zawierały sformułowania grożące organizatorkom “kłopotami” oraz ostrzeżenia o zebranych informacjach osobowych, które miały być użyte przeciwko nim. Mimo złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez adwokatkę Martę Kamińską, reprezentującą organizatorki, prokuratura zdecydowała o umorzeniu sprawy w październiku tego samego roku, nie dopatrując się czynu zabronionego.

Decyzja ta spotkała się z niezadowoleniem organizatorek, które postanowiły złożyć zażalenie. W połowie stycznia 2024 roku zostały one poinformowane o wyznaczeniu posiedzenia w przedmiocie rozpoznania zażalenia na 4 kwietnia. Agata Szerszeniewicz, jedna z organizatorek Marszu Równości, podkreśla, że proces jest w toku, a kolejne posiedzenie zaplanowano na 9 maja.

reklama

Sprawa ta jest kolejną, w której adwokatka Marta Kamińska reprezentuje osoby ze społeczności LGBTQIA+. Decyzja sądu, która ma zapaść w maju, będzie miała znaczenie nie tylko dla organizatorek Marszu Równości w Olsztynie, ale i dla szerzenia świadomości o prawach i bezpieczeństwie osób LGBTQIA+ w Polsce.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jeden jedyny
8 kwietnia 2024 20:50

Dokładnie każdy jest taki sam. Trzeba wytłumaczyć chłopcom że anal daje orgazm może wtedy zmądrzeją….

xXx
8 kwietnia 2024 17:37

czuje sie DYSKRYMINOWANY jako WIEKSZOSC przez MNIEJSZOSC. Jakos nie emanuje nikomu moja ORIENTACJA. Co kogo obchodzi co kto robi w lozku? CHORE

Polecane
Ogłoszenia