12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Atak na uczestniczkę Olsztyńskiego Marszu Równości. Została postrzelona!

OlsztynAtak na uczestniczkę Olsztyńskiego Marszu Równości. Została postrzelona!

W dramatycznym wydarzeniu po Marszu Równości w Olsztynie, jedna z uczestniczek została postrzelona z wiatrówki. Atak, jak donoszą organizatorki marszu, nastąpił na ulicy Gałczyńskiego w Olsztynie około godziny 17:00, kilka godzin po zakończeniu marszu, który odbył się w sobotę, 20 maja.

reklama

Zgodnie z relacją organizatorek, poszkodowana uczestniczka szła z przyjaciółką na afterparty, niosąc ze sobą plastikowy trzonek owinięty tęczową flagą, gdy została zaatakowana. Na szczęście przeżyła i została wypuszczona ze szpitala.

Agata Szerszeniewicz, Emilia Bartkowska-Młynek, Magdalena Zuba i Weronika Hause, które stanowią zespół organizacyjny Marszu, potępiły ten haniebny czyn. W swoim oświadczeniu powiedziały: „Atak na nią jest atakiem na nas wszystkich! Choć policja nie łączy postrzelenia z Marszem, bezgranicznie potępiamy przemoc kierowaną wobec społeczności osób LGBTQIA+ i osób sojuszniczych”.

reklama
Pościg za terrorystami i wybuch autobusu w okolicach Ostródy — WIDEO

Nieznany sprawca jest nadal na wolności. Organizatorki wzywają każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, do kontaktu z policją.

Organizatorki zaoferowały poszkodowanej pomoc prawną i psychologiczną, podkreślając, że są z nią w stałym kontakcie. Ponadto, zaapelowały o solidarność i wsparcie, twierdząc, że „Z tym właśnie mierzymy się w całej Polsce, w tym w Olsztynie. Tu jest nasz dom i mamy prawo czuć się w nim bezpiecznie. Nie zastraszycie nas!”

reklama

Olsztyński Marsz Równości jest wydarzeniem, które promuje akceptację i równość dla społeczności LGBTQIA+. Pomimo tego przerażającego incydentu, organizatorki mają nadzieję, że nie zastraszy to uczestników przyszłych marszów.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bonifacy Kurkowski
25 maja 2023 12:38

chlop ma cela

Szczery Jerry
23 maja 2023 22:31

😆😆😆 Na 100% kolejny raz ściema. Rok temu pod tramwaj została wepchnięta działaczka tęczowo anarchistycznego kolektywu „Stop Bzdurom”. Hałas był na pół Fejsbuka, a jak przyszło co do czego to pieniądze ze zbiórki na poszkodowaną (kilkaset tysi) wzięli, mimo, że potwierdzenia zgłoszenia sprawy nie było i nie ma do dziś. Z LGBT jak ze starym boczkiem z Lidla – ma być tania sensacja, bez promocji nikt tego nie kupi. Dlatego grzeją propagandę uciemiężonych.

Popularne
Ogłoszenia

Motocyklista-rekordzista dostał mandat w wysokości... 35 650 złotych

Pościg za terrorystami i wybuch autobusu w okolicach Ostródy — WIDEO