14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Atak na uczestniczkę Olsztyńskiego Marszu Równości. Została postrzelona!

OlsztynAtak na uczestniczkę Olsztyńskiego Marszu Równości. Została postrzelona!

W dramatycznym wydarzeniu po Marszu Równości w Olsztynie, jedna z uczestniczek została postrzelona z wiatrówki. Atak, jak donoszą organizatorki marszu, nastąpił na ulicy Gałczyńskiego w Olsztynie około godziny 17:00, kilka godzin po zakończeniu marszu, który odbył się w sobotę, 20 maja.

reklama

Zgodnie z relacją organizatorek, poszkodowana uczestniczka szła z przyjaciółką na afterparty, niosąc ze sobą plastikowy trzonek owinięty tęczową flagą, gdy została zaatakowana. Na szczęście przeżyła i została wypuszczona ze szpitala.

Agata Szerszeniewicz, Emilia Bartkowska-Młynek, Magdalena Zuba i Weronika Hause, które stanowią zespół organizacyjny Marszu, potępiły ten haniebny czyn. W swoim oświadczeniu powiedziały: “Atak na nią jest atakiem na nas wszystkich! Choć policja nie łączy postrzelenia z Marszem, bezgranicznie potępiamy przemoc kierowaną wobec społeczności osób LGBTQIA+ i osób sojuszniczych”.

reklama

Nieznany sprawca jest nadal na wolności. Organizatorki wzywają każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, do kontaktu z policją.

Organizatorki zaoferowały poszkodowanej pomoc prawną i psychologiczną, podkreślając, że są z nią w stałym kontakcie. Ponadto, zaapelowały o solidarność i wsparcie, twierdząc, że “Z tym właśnie mierzymy się w całej Polsce, w tym w Olsztynie. Tu jest nasz dom i mamy prawo czuć się w nim bezpiecznie. Nie zastraszycie nas!”

Olsztyński Marsz Równości jest wydarzeniem, które promuje akceptację i równość dla społeczności LGBTQIA+. Pomimo tego przerażającego incydentu, organizatorki mają nadzieję, że nie zastraszy to uczestników przyszłych marszów.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bonifacy Kurkowski
25 maja 2023 12:38

chlop ma cela

Szczery Jerry
23 maja 2023 22:31

😆😆😆 Na 100% kolejny raz ściema. Rok temu pod tramwaj została wepchnięta działaczka tęczowo anarchistycznego kolektywu “Stop Bzdurom”. Hałas był na pół Fejsbuka, a jak przyszło co do czego to pieniądze ze zbiórki na poszkodowaną (kilkaset tysi) wzięli, mimo, że potwierdzenia zgłoszenia sprawy nie było i nie ma do dziś. Z LGBT jak ze starym boczkiem z Lidla – ma być tania sensacja, bez promocji nikt tego nie kupi. Dlatego grzeją propagandę uciemiężonych.

Polecane
Ogłoszenia