fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO]

reklama

Pierwszy w historii miasta Marsz Równości przeszedł w sobotę z ulicy Bałtyckiej w Olsztynie na plażę miejską. Zdaniem organizatorów w marszu wzięło udział ok. 500 osób. Policja nie odnotowała żadnych incydentów.

W Marszu Równości w Olsztynie szli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy mieli tęczowe emblematy i flagi w tych kolorach. Jeden z mężczyzn niósł biało-tęczową flagę z godłem Polski w tęczowych kolorach. Kilka osób niosło hasła związane z ekologią („woda dla wszystkich”), rodzice osób LGBT nieśli transparenty zapewniające o wsparciu swoich dzieci i wszystkich osób LGBT. Na marszu pojawili się także działacze partii Razem, którzy nieśli swoje flagi.

Marsz przebiegał spokojnie, młodzież tańczyła, robiła meksykańskie fale, podskakiwała.

reklama

Na początku trasy, przy ul. Bałtyckiej, do maszerujących wyszła z bocznej ulicy kobieta z różańcem w dłoni, która się żegnała i odmawiała modlitwę. Policjanci chroniący marsz odgrodzili tę kobietę od idących w pochodzie.

Przy końcu trasy – przed wejściem na plażę miejską – na pochód czekało kilkudziesięciu mężczyzn z ogromnym transparentem ”Nasze serca są biało – czerwone, LGBT zawsze tępione”. Krzyczeli: „chłopak i dziewczyna normalna rodzina”. Policja odgrodziła tę grupę od Marszu, nie doszło do żadnych starć.

Oficer prasowa olsztyńskiej policji Izabela Kołpakowska powiedziała, że policja nie odnotowała żadnych incydentów podczas Marszu Równości.

Marsz Równości patronatem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ale ani on, ani żaden oficjalny przedstawiciel ratusza nie pojawił się na imprezie.

W czasie, gdy na wylotowej z Olsztyna ulicy Bałtyckiej rozpoczynał się Marsz Równości, w centrum miasta, ulicą Piłsudskiego do Parku Centralnego przeszedł marsz osób, które – jak napisano w zgłoszeniu imprezy – „sprzeciwiają się deprawacji młodzieży”. Dyżurny Olsztyna – osoba nadzorująca na bieżąco sytuację w mieście na podstawie monitoringu miejskiego, powiedział, że w tym marszu uczestniczyło ok. 40 osób.

Pierwotnie Marsz Równości miał iść właśnie ul. Piłsudskiego do Parku Centralnego. W ostatniej chwili miasto dopatrzyło się nieprawidłowości w zgłoszeniu organizatorów marszu i polecono zmianę trasy. Decyzję tę argumentowano tym, że trasę w centrum miasta wcześniej zgłosił kto inny (Więcej: Prezydent Grzymowicz oszukał Marsz Równości? Organizatorzy zostali „ograni jak dzieci”).

Z powodu zmiany trasy Marsz Równości z ulicy Bałtyckiej skręcił w osiedle domków jednorodzinnych. Przez ok. kilometr pochód szedł wąskimi osiedlowymi uliczkami. Wielu mieszkańców, w tym starsi ludzie, z balkonów i ogródków pozdrawiali maszerujących.

Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO] Pierwszy w historii Olsztyna Marsz Równości. Zdjęcia z parady [FOTO]

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


11 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dgas

Trzeba bylo rzucac butelkami i kamieniami w to cale pedalstwo

Proste
Normalny

Tfu, blee.. kleje i linijki won z Olsztyna

oln

Pieknych kobiet to nie widać, wiedz jak dla mnie to żadna strata

Jaś

Czym się tu zachwycać ? korporacje z zachodu sprzedała ludziom wydawałoby się kolejny towar pierwszej jakości niby w ładnym opakowaniu (kwestia gustu) po promocji a po rozpakowaniu może się
okazać że to tylko kolejny fastfood 🍔.

ella

Świetnie zorganizowana manifestacja mimo wcześniejszych problemów. Olsztyn jest jednym z najbardziej otwartych miast w Polsce.

Noname

Trzeba było „odgrodzić” od marszu kobietę z różańcem. Zapewne stanowiła zagrożenie. Hasła wolnościowe, a modlenie na różańcu zabronione. Świat zwariował.

Kamikaze

Trzeba było sfotografować tego dewianta ze stanikiem na głowie i wymalowaną twarzą.

ebelbeb

Krzywdził tym kogoś? Poza, oczywiście, urażeniem uczuć ludzi, którzy nie mają w życiu prawdziwych problemów i dlatego kreują się na obrońców ,,tradycyjnych wartości”, staników i kosmetyków do twarzy.

bulixon

Nie wspominając o tym,że takie zachowanie tego Pana podchodzi pod zaburzenia psychochiczno-emocjonalne to oczywiście,że może i nie krzywdzi fizycznie,bo jak zwykle potraficie wyolbrzymiać ale narusza jego samopoczucie i naraża osobiste odczucia,czyli jeśli mniejszość chce żeby ktoś tak chodził to niech chodzi u siebie na terenie ale nie publicznie gdzie to powszechnie nie jest normalnym zachowaniem i większości to się nie podoba,więc jeśli uważasz,że coś takiego jest normalne to wiesz mi z Tobą też może być coś nie tak

jaaaa

Oczywiście, że krzywdził. Co jeśli takiego zobaczyło małe dziecko, które nie rozumie, że to chore?