-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii

OlsztynLepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii

Olsztyn zaplanował 200 tysięcy złotych na wsparcie in vitro w przyszłym roku. Działacze PiS oczekują też środków na naprotechnologię.

reklama

Olsztyńskie władze zaplanowały w budżecie na 2023 rok środki na in vitro. To 200 tysięcy złotych. Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości apelują o wsparcie „naturalnych metod leczenia niepłodności” – naprotechnologii.

Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii zdrowie Olsztyn, Wiadomości


– Są pary, które nie chcą skorzystać z in vitro ze względów też światopoglądowych. W związku z tym są dzisiaj poszkodowane. Traktujmy wszystkich jednakowo. Nie wykluczajmy par, które chcą walczyć o własne dziecko, ale leczyć metodą naturalną – powiedziała cytowana przez Radio Olsztyn posłanka PiS Iwona Arent.
Olsztyńska radna z tego samego klubu Edyta Markowicz uważa, że naprotechnologia może przynosić bardziej długotrwałe niż in vitro efekty.

Wielki sukces! Nowatorska metoda chirurgiczna po raz pierwszy w Szpitalu Wojewódzkim
reklama


– Są to metody, które są takimi metodami przyczynowymi. Dzięki temu efekty są wieloletnie. To oznacza, że rodzi się drugie, trzecie dziecko – powiedziała.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni z klubu PiS zabiegali o dofinansowanie naprotechnologii, jednak bezskutecznie. Radni władającej Olsztynem koalicji wskazywali, że skuteczność „naturalnych metod” jest zbyt niska, a kwota przeznaczona na leczenie bezpłodności niewystarczająca, aby ją dzielić pomiędzy in vitro i naprotechnologię.

Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii zdrowie Olsztyn, Wiadomości
reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Normalnie islam
20 grudnia 2022 08:02

Jedno mnie zastanawia. Co w tych zakutych łbach siedzi? Arentowa jak nie chcesz invitro to nie, ale dlaczego narzucasz siłą swój światopogląd innym?

mam dosyć pis mafii
19 grudnia 2022 22:14

Podatki płacą wierzący i niewierzący i tak mają być dzielone. Kto chce niech korzysta z invitro, a kto nie chce niech nie korzysta, ale kasa powinna być dla wszystkich. Chociaż rzeczywistość jest taka, że naprotechnologia nie ma prawie żadnych efektów i wydawanie publicznych pieniędzy na bzdury, to przestępstwo.

Popularne

Mama niepełnosprawnego chłopca po raz trzeci walczy z nowotworem!