fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii

OlsztynLepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii

Olsztyn zaplanował 200 tysięcy złotych na wsparcie in vitro w przyszłym roku. Działacze PiS oczekują też środków na naprotechnologię.

reklama

Olsztyńskie władze zaplanowały w budżecie na 2023 rok środki na in vitro. To 200 tysięcy złotych. Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości apelują o wsparcie „naturalnych metod leczenia niepłodności” – naprotechnologii.

Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii zdrowie Olsztyn, Wiadomości


– Są pary, które nie chcą skorzystać z in vitro ze względów też światopoglądowych. W związku z tym są dzisiaj poszkodowane. Traktujmy wszystkich jednakowo. Nie wykluczajmy par, które chcą walczyć o własne dziecko, ale leczyć metodą naturalną – powiedziała cytowana przez Radio Olsztyn posłanka PiS Iwona Arent.
Olsztyńska radna z tego samego klubu Edyta Markowicz uważa, że naprotechnologia może przynosić bardziej długotrwałe niż in vitro efekty.

reklama
Program profilaktyki raka piersi: darmowe mammografie w nowym przedziale wiekowym


– Są to metody, które są takimi metodami przyczynowymi. Dzięki temu efekty są wieloletnie. To oznacza, że rodzi się drugie, trzecie dziecko – powiedziała.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni z klubu PiS zabiegali o dofinansowanie naprotechnologii, jednak bezskutecznie. Radni władającej Olsztynem koalicji wskazywali, że skuteczność „naturalnych metod” jest zbyt niska, a kwota przeznaczona na leczenie bezpłodności niewystarczająca, aby ją dzielić pomiędzy in vitro i naprotechnologię.

reklama
Lepsze niż in vitro? Działacze PiS chcą wsparcia naprotechnologii zdrowie Olsztyn, Wiadomości

źródło: Radio Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Normalnie islam
20 grudnia 2022 08:02

Jedno mnie zastanawia. Co w tych zakutych łbach siedzi? Arentowa jak nie chcesz invitro to nie, ale dlaczego narzucasz siłą swój światopogląd innym?

mam dosyć pis mafii
19 grudnia 2022 22:14

Podatki płacą wierzący i niewierzący i tak mają być dzielone. Kto chce niech korzysta z invitro, a kto nie chce niech nie korzysta, ale kasa powinna być dla wszystkich. Chociaż rzeczywistość jest taka, że naprotechnologia nie ma prawie żadnych efektów i wydawanie publicznych pieniędzy na bzdury, to przestępstwo.

Polecane
Ogłoszenia

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście z nowym dachem

Walczący z chorobą Filip z Olsztyna ma szansę na nowe życie. Senator Staroń prosi o wsparcie