2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Już kolejny nabór do programu in vitro na Warmii i Mazurach

WiadomościJuż kolejny nabór do programu in vitro na Warmii i Mazurach

Od 4 maja w woj. warmińsko-mazurskim rozpocznie się kolejny nabór do programu in vitro. Przeznaczono na ten cel 350 tys. zł, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur.

reklama

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego poinformował, że nabór do kolejnej, drugiej edycji programu dofinansowania procedury in vitro, rozpocznie się 4 maja o godz. 8.00. Zapisy potrwają do 17 maja 2022 r. do godz. 13.00. Zainteresowane dofinansowaniem osoby mogą się zgłaszać telefonicznie, e-mailowo lub osobiście do klinik, które na zlecenie samorządu województwa będą realizowały program.

„Pary będą przyjmowane do kwalifikacji zgodnie z kolejnością zapisów do wybranych przez siebie ośrodków” – podano w komunikacie.

reklama

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego przeznaczył na tegoroczny program wspierania in vitro 350 tys. zł, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur. Do 5 tys. zł można otrzymać w przypadku procedury zapładniania partnerskiego i innego niż partnerskie oraz do 2,5 tys. zł w przypadku procedury adopcji zarodka.

Rozszerzenie oferty dla dzieci i młodzieży w Punkcie Konsultacyjnym Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Do programu dofinansowania in vitro mogą przystąpić wyłącznie pary, które mają udokumentowane leczenie niepłodności i płacą podatki w regionie. Wszelkie wymagania wobec par zamieszczone są na stronie internetowej samorządu woj. warmińsko-mazurskiego.

reklama

Program dofinansowania procedury in vitro w warmińsko-mazurskim został uruchomiony przed rokiem. W 2021 r. przeznaczono na niego 210 tys. zł i objęto nim 42 niepłodne pary. Przedstawiciel biura marszałka Szymon Tarasewicz poinformował, że dwoje dzieci poczętych metodą in vitro już się urodziło, narodziny kolejnego malucha spodziewane są lada dzień. Kolejnych 11 pań jest w ciąży. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dominika
28 kwietnia 2022 21:48

Zamiast dofinansowania do in vitro to lepiej żeby uprościć procedury adopcyjne.jest mnóstwo dzieci w domach dziecka które czekają na kochający dom

Marlena
29 kwietnia 2022 06:33

Nie wiedzialam ze w Polsce sie za to płaci. W wielu krajach trzy próby sa na kase chorych.
Powodzenia dla wszystkich par które beda brały udział!

Popularne
Ogłoszenia

Bohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

Olsztyn będzie finansował procedurę in vitro