1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Budowa zapory tymczasowej na granicy z Rosją w okolicach Bań Mazurskich i Bezled

GołdapBudowa zapory tymczasowej na granicy z Rosją w okolicach Bań Mazurskich i...

Żołnierze budujący tymczasową zaporę na polsko-rosyjskiej granicy rozpoczęli prace na kolejnych dwóch odcinkach; w okolicy Bań Mazurskich i Bezled. Prace wciąż są kontynuowane w Dubeninkach, Gołdapi i Górowie Iławeckim – poinformowała straż graniczna.

reklama

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że w środę rozpoczęły się prace przy ustawianiu zapory tymczasowej na granicy z Rosją w miejscach ochranianych przez placówkę straży granicznej w Bezledach, a od kilku dni takie prace trwają na terenie ochranianym przez placówkę straży granicznej w Baniach Mazurskich.

„Prace te prowadzą żołnierze” – poinformowała Aleksandrowicz.

reklama

Zapora cały czas jest budowana także w rejonach ochranianych przez placówki straży granicznej w Dubeninkach, Gołdapi i Górowie Iławeckim.

Zapora na granicy z Rosją budowana jest z układanego rzędami drutu ostrzowego, który zaczepiany jest na wbijanych w ziemię słupkach. Przed drutem stawiana jest zapora z siatki, która ma zapobiec wpadaniu na drut dzikich zwierząt.

W okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją
reklama

Zapora jest budowana od początku listopada na wniosek straży granicznej. Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował o ustawieniu zapory, gdy okazało się, że lotnisko w Kaliningradzie podpisało umowę na realizację lotów z krajów afrykańskich, Bliskiego Wschodu i Białorusi. Mimo, że na polsko-rosyjskiej granicy nie odnotowano prób nielegalnego przekraczania tej granicy – ani przez migrantów, ani przez obywateli Rosji, czy Polski – prewencyjnie zdecydowano o budowie zapory.

W przyszłym roku na polsko-rosyjskiej granicy powstanie także zapora telemetryczna. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

W okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją