2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy

OlsztynFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy, który przerobił świadectwo urodzenia. Sfałszował dokument, bo chciał uzyskać zezwolenie na pobyt stały w Polsce.

reklama

Wszystko zaczęło się od weryfikacji dokumentów przez przedstawiciela Oddziału Legalizacji Pobytu Cudzoziemców Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Wówczas pracownik urzędu nabrał podejrzeń co do autentyczności jego świadectwa  urodzenia. Funkcjonariusze z PSG w Olsztynie zabezpieczyli podejrzany dokument i przekazali do ekspertyzy. Funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego KGSG potwierdzili, że dokument jest przerobiony.

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali 26-latka, który przerobił świadectwo urodzenia. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa zgodnie z art. 270 par. 1 k.k. Ukrainiec dostarczył do urzędu świadectwo urodzenia spisane w języku rosyjskim. Dokument został przerobiony poprzez usunięcie pierwotnych zapisów, (wcześniejsza data urodzenia 1961 r.) oraz naniesienie w ich miejsce wtórnych, aktualnie widniejących danych, czyli jego. W ten sposób chciał przechytrzyć urzędników i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

reklama

Kiedy wczoraj przesłuchiwany był w charakterze świadka, przyznał się do wszystkiego, skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze i wydania wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy.


Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe wymierzył mu karę grzywny w wysokości 3 tys. zł.

reklama

źródło: SG

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia