9 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama
Opinie

Marcin Kulasek: Orzeł płakał, gdy patrzył [OPINIA]

Marcin Kulasek: Czy Antoni Macierewicz dostał Order Orła Białego, bo na niego zasłużył?

Olsztyński dom spokojnej starości [OPINIA]

Jerzy Szmit: Na naszych oczach dokonuje się zmiana pozycji Olsztyna i jego roli w województwie warmińsko-mazurskim. Pora spojrzeć na mapę i pozbierać fakty. Zdaje sobie sprawę, że wielu powie, że Olsztyn zawsze był najważniejszym, największym ośrodkiem i tak już zostanie. Otóż wcale nie musi tak być za pięć, dziesięć lat.

Marcin Kulasek: Została kupa (błota) [OPINIA]

Marcin Kulasek: Gdy tylko się pojawiła przed wojewódzkim urzędem w Olsztynie, poszedłem, żeby zobaczyć ją na własne oczy i …wypróbować. Mogę się przyznać, że i ja siedziałem na PiS-owskiej ławeczce za 100 tys. zł. 

Krok od zwycięstwa? [OPINIA]

Marcin Kulasek: Na Zachodzie powinno się teraz umocnić przekonanie o słuszności pomocy Ukrainie i realnej szansie pokonania Rosji. Sukces Ukraińców jest po części odbierany jako sukces Zachodu, zwłaszcza tych krajów, w których przeważa przekonanie o konieczności militarnego pokonania Rosji i odzyskania przez Ukrainę całości swego terytorium.

Olsztyńskie dzieci i młodzież zakładnikami Grzymowicza w walce z rządem [OPINIA]

O tym, że Piotr Grzymowicz robi z olsztyńskich dzieci i młodzieży zakładników w swojej walce z rządem PiS, mówi już cała Polska. Według pomysłu prezydenta Olsztyna trzeba zamykać szkoły i wrócić do nauczania zdalnego, jeżeli rząd nie przekaże mu 30 mln złotych na rachunki za energię.

Marcin Kulasek: Ziobro zawinił, Morawieckiego powieszą? [OPINIA]

Marcin Kulasek: Wreszcie minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro przyznał to, o czym piszę od kilku miesięcy, że Polska w ramach KPO nie dostanie ani złotówki.  Boję się, że zrealizuje się także drugi scenariusz, o którym także już pisałem, że UE zablokuje Polsce wypłaty w ramach wieloletniej perspektywy. Wszystko dlatego, że pan Ziobro uparł się przy deformie wymiaru sprawiedliwości i ani myśli ustąpić.

Marcin Kulasek: „Lepiej późno niż wcale” [OPINIA]

Marcin Kulasek: Wojsko Polskie powinno być tam, gdzie na granicach jest największe zagrożenie dla Ojczyzny. Skoro głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski jest Federacja Rosyjska to nasza armia powinna być szczególnie mocno obecna przy Obwodzie Kaliningradzkim. Do tej pory realizacja tego postulatu pozostawiała sporo do życzenia. To się zmienia. Lepiej późno, niż wcale.

Marcin Kulasek: W sprawie Ukrainy, kibicuję Dudzie! [OPINIA]

Marcin Kulasek: Z Andrzejem Dudą wiele może mnie dzielić w polityce wewnętrznej. Ale jeśli chodzi o sprawy zagraniczne, szczególnie politykę wschodnią, to trzeba przyznać, że prezydent zachowuje się zgodnie z moimi oczekiwaniami wobec Głowy Państwa.

Marcin Kulasek: Lewica słucha ludzi [OPINIA]

Marcin Kulasek: Nad Odrą mamy do czynienia z katastrofą środowiskową na niewyobrażalną skalę. Tymczasem media zajmują się tym co jedna pani powiedziała drugiej pani na temat rtęci i czy kłamała.

Bankster banksterowi oka nie wykole [OPINIA]

Marcin Kulasek: Miała być pomoc dla Polaków, a wyszło jak zawsze. Dużo gadania, a pomoc niewielka. Może i wakacje są miłe, ale z każdych wakacji trzeba wrócić. Również z tych kredytowych. Niestety okazuje się, że  ulga nawet jeśli będzie, to będzie tylko chwilowa. Niezapłacona rata zostanie przeniesiona na koniec kredytu. Albo nawet na czas tuż po wakacjach.

Tylko Lewica gwarantem bezpieczeństwa [OPINIA]

Marcin Kulasek: Polacy są wkurzeni. Polacy są wkurzeni na polityków. Stara zasada głosi „jeśli nie będziesz interesował się polityką, to polityka zainteresuje się tobą”. Tak też się stało w ostatnich miesiącach w Polsce. Drożyzna, niepokój o dostępność węgla na zimę, brak dostępu do mieszkań – to wszystko spadło na Polaków, którzy w ostatnich latach byli skupieni na ciężkiej pracy. Polacy się jednak budzą.

W Olsztynku nie wygrała Platforma, ani Prawo i Sprawiedliwość nie przegrało [OPINIA]

Jerzy Szmit: Wyniki wyborów w Olsztynku przebiły się do polityki ogólnopolskiej. Mamy środek sezonu ogórkowego, wysiłki Tuska, aby zbliżyć się do Prawa i Sprawiedliwości są zupełnie nieudane, wobec tego „zwycięstwo Platformy” w Olsztynku ma stanowić dowód, że w polskiej polityce coś się zmienia. Tyle, że w Olsztynku wcale nie wygrała Platforma tylko Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Waraksy.

Czy leci z nami pilot? [OPINIA]

Marcin Kulasek: Polskę i Polaków czeka najcięższa jesień i zima po drugiej wojnie światowej. Premier uspokaja, że węgla nie zabraknie, ale problem w tym, że węgla już nie ma. W tym miejscu warto zapytać: czy jeszcze leci z nami pilot? 

Opłakane skutki przerośniętego ego [OPINIA]

Marcin Kulasek: Zbigniew Ziobro już z pewnością wie, że to z powodu jego deformy wymiaru sprawiedliwości Polska wciąż nie dostała i możliwe, że w ogóle nie dostanie środków z KPO. Stąd cała seria pozorowanych działań, które mają być zasłoną dymną dla zafundowanej przez szefa resortu sprawiedliwości destrukcji państwa.

Donald Tusk chce współrządzić z Lewicą [OPINIA]

Marcin Kulasek: Donald Tusk musi się przygotowywać do współrządzenia z Nową Lewicą. Inaczej nie da się wytłumaczyć jego ostatnich posunięć. Współrządzenie rozumiem, jako utworzenie wspólnego rządu, co wcale nie musi oznaczać wspólnego startu z jednej listy, tylko stworzenie klasycznej koalicji partii, które po zwycięskich wyborach przejmują władzą.

PiS dolewa benzyny do piekła kobiet [OPINIA]

Marcin Kulasek: Sejm zajął się obywatelskim projektem ustawy przywracającym kobietom prawo do decydowania o własnym ciele. 200 tysięcy obywatelek i obywateli uznało, że kobieta ma prawo samodzielnie decydować, czy chce dokonać zabiegu przerwania ciąży.

Seniorzy i putinflacja [OPINIA]

Marcin Kulasek: Z hasłami troski o najsłabszych, czyli m.in. seniorów i otoczenia opieką rodzin PiS szedł do wyborów w roku 2015 i 2019. Jednak co zostało z tych zapowiedzi w dobie szalejącej inflacji i przytłaczającej wszystkich drożyzny? Niewiele.

Prezydencie! Zadbaj wreszcie o ludzi!

Marcin Kulasek: Po czym najłatwiej poznać czy mamy do czynienia z człowiekiem z klasą czy bez? Po tym jak traktuje swoich współpracowników i pracowników. Na tym polu prezydent Olsztyna niestety nie zdaje egzaminu.
reklama
×