-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Marcin Kulasek: Zero tolerancji dla korupcji! [OPINIA]

Marcin Kulasek: Dla wszystkich polityków o wątpliwej uczciwości w szeregach socjalistów mam złą wiadomość.

Marcin Kulasek: Niemcy coraz bardziej antyrosyjskie? [OPINIA]

Z niemieckim rządem w ostatnim roku jest ten problem, że choć w ostatecznym rozrachunku Niemcy robią, to co należy, to jednak wcześniej jednak światowa...

Mirosław Arczak: Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych [OPINIA]

Mirosław Arczak: Obecność na spotkaniu zorganizowanym przez liderów Stomilu uznałem za swój obowiązek jako radnego, a szczególnie członka Komisji Sportu i Rekreacji. Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych. Niestety, mógłbym podać wiele przykładów takiego braku aktywności i zaangażowania z ich strony w ostatnich 4 latach.

Marcin Kulasek: Kodeks wyborczy i widmo porażki [OPINIA]

Marcin Kulasek: PiS, na kilka miesięcy przed wyborami wpadło na pomysł, by zmienić kodeks wyborczy. Podobno wyłącznie w trosce o frekwencję. Szkoda, że przez ostanie lata jakoś tej troski nie było widać. Pojawiła się dopiero, gdy widmo sromotnej porażki zajrzało w oczy rządzących.

Marcin Kulasek: Dobra zmiana w niemieckiej polityce [OPINIA]

Marcin Kulasek: Należy cieszyć się, że pomoc dla Ukrainy, wbrew nadziejom Rosji, nie spada, ale wzrasta. Na Ukrainę płynie coraz więcej broni i to od państw, które do tej pory miały co do tego oporu.

Marcin Kulasek: Ukraino zwyciężaj! [OPINIA]

Marcin Kulasek: Rok 2023 będzie rokiem ciężkiej wyborczej rywalizacji. Z pewnością zmęczeni będą politycy i Polacy. Liczę, że opozycja zwycięży i odsunie obecną ekipę od władzy, a następnie doprowadzi do naprawy kraju. Ale najbardziej w tym zbliżającym się roku życzę zwycięstwa Ukrainie. Od tego zależy przyszłość także naszego kraju i całego regionu.

Radosław Nojman: Rok 2022 okiem radnego Rady Miasta Olsztyna [OPINIA]

Radosław Nojman: Kończący się rok, napiętnowany rozgorzałą na nowo wojną, to w mojej ocenie swoisty czas próby. Zbrodniczy atak Rosji na Ukrainę i jego konsekwencje, przede wszystkim wzrost cen paliw i nośników energii elektrycznej, przekreśliły plany "wyjścia na prostą" po pandemii oraz wywarły negatywny wpływ na wiele dziedzin życia w Europie, naszej Ojczyźnie i mieście.

Marcin Kulasek: Rok w cieniu wojny i zbrojeń [OPINIA]

Marcin Kulasek: Polska realizuje gigantyczny program zbrojeniowy. Fundusz zbrojeń do 2035 r. ma wynieść pół biliona złotych czyli 500 miliardów. Rząd takich pieniędzy nie posiada.

Radosław Nojman: Stomil – tak! Ale czy jeszcze Olsztyn? [OPINIA]

Radosław Nojman: W czasie trwania mundialu w Katarze cały świat fascynuje się piłką nożną. Jedni ze względów czysto sportowych, inni doceniając niezaprzeczalny fenomen marketingowy tej najpopularniejszej dyscypliny. Tymczasem przez niespełna 670-letni gród nad Łyną przetoczyła się kolejna dyskusja, na ile Stomil Olsztyn promuje nasze miasto.

Marcin Kulasek: Z niewolnika nie ma ani pracownika, ani żołnierza [OPINIA]

Marcin Kulasek: Ani Polska, ani Ukraina, nie dorównają Rosji liczbą uzbrojenia. Możemy natomiast przeciwstawić agresorowi wielką liczbę ludzi broniących aktywnie swojej ojczyzny. Dlatego jest ważne aby jak największa liczba osób w Polsce posiadała chociaż podstawowe kompetencje wojskowe. Jednak trzeba pamiętać, że tak jak z niewolnika nie ma pracownika, tak i nie będzie żołnierza.

Marcin Kulasek: Komu służy Macierewicz? [OPINIA]

Marcin Kulasek: Na ostatnim posiedzeniu Sejmu doszło do skandalu. Ale nie dlatego, że we czwartek nie odbyło się głosowanie nad uchwałą o uznaniu Rosji za państwo wspierające terroryzm. Skandalem jest to, że to Antoni Macierewicz zachował się jak terrorysta, wysadzając w powietrze wypracowaną na drodze kompromisu bardzo dobrą uchwałę. Nie można nie zapytać: komu pan służy, panie Macierewicz? Bo chyba nie Polsce…

Olsztynianie zapłacą za zbrodnie potomków sowieckiego „sołdata” z pomnika [OPINIA]

Radosław Nojman: Na wtorkowej sesji Rada Miasta Olsztyna, głosami radnych zarządzającej od lat grodem nad Łyną koalicji, uchwaliła kolejną, znaczną podwyżkę opłat związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Marcin Kulasek: Żaden głos nie będzie zmarnowany [OPINIA]

Marcin Kulasek: Donald Tusk od miesięcy wzywa opozycję do stworzenia wspólnej listy wyborczej do Sejmu. Teraz powstała w tej sprawie specjalna uchwała Platformy Obywatelskiej. I to ma być zachęta?

Marcin Kulasek: Lewica mówi stop ubożeniu seniorów [OPINIA]

Marcin Kulasek: Choć PiS szło do władzy pod hasłem opieki nad najsłabszymi, to jednak w dobre kryzysu, inflacji i, powiedzmy to sobie szczerze, nadciągającej recesji, ci najsłabsi, czyli seniorzy na niezbyt wiele mogą liczyć. Państwo musi zrobić więcej by ich wesprzeć. Dlatego Lewica rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą dotyczącą projektu renty wdowiej.

Na co idą środki uzyskane ze sprzedaży gminnych nieruchomości? [OPINIA]

Mirosław Arczak: Wiemy, że wszystko trafia do budżetowego "wora", ale na co konkretnie jest stamtąd wyciągane?

Marcin Kulasek: Więcej informacji, mniej autopromocji! [OPINIA]

Marcin Kulasek: Szef MON, Mariusz Błaszczak ogłosił światu plan budowy ogrodzenia na granicy z Rosją. Polityk uzasadnia stworzenie zapory, podobnej do wybudowanej na granicy z Białorusią, podejrzeniem, że terytorium obwodu kaliningradzkiego może zostać wykorzystane do ataku hybrydowego, połączonego ze sterowanym napływem migrantów. Mariusz Błaszczak mówił, że chce uprzedzić zagrożenie wynikające z uruchomienia lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej do Kaliningradu.

Marcin Kulasek: Wojna polsko-polska skończy się, gdy przestanie się opłacać [OPINIA]

Marcin Kulasek: Nienawiść w życiu publiczny skończy się wtedy, gdy dzielenie przestanie się opłacać. Niestety dwie największe partie: PO i PIS od lat czerpią profity z głębokich podziałów, bo to im po prostu mobilizuje elektorat.

Marcin Kulasek: Dlaczego premier tańczy, jak mu Ziobro zagra? [OPINIA]

Marcin Kulask: Uwiarygadniając Marcina W. Donald Tusk uruchomił lawinę, która go nieco przysypała. Zbigniew Ziobro odtajnił resztę zeznań, w których wspólnik Falenty ujawnia, że wręczył synowi Tuska 600 tys. euro łapówki. Choć politycy obozu władzy przyznają, że W. jest niewiarygodny, to jednak zeznania są sporym kłopotem dla szefa PO.