fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama

Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]

PO wygrała z PiS pierwszy proces w trybie wyborczym. Chodziło o spot, w którym Prawo i Sprawiedliwość podało informację, że gdy rządził Tusk bezrobocie było 15-procentowe. W istocie wynosiło 14,4 proc. PiS powinno być precyzyjne w swoich przekazach. Na partię władzy pracuje cały aparat państwa i machina propagandowa państwowych spółek. Można więc oczekiwać, że PiS będzie w stanie dostarczać prawdziwe dane. Tak się nie dzieje.

Jestem posłem z Warmii i Mazur. U nas bezrobocie wyniosło w lipcu 8,1 proc. PiS chwali się niskim bezrobociem. Owszem jest ono niskie w Wielkopolsce. Na Warmii i Mazurach zbliżamy się do dwucyfrowego poziomu bezrobocia. To nadal wysoki poziom i nie można go bagatelizować.  W Polsce cały czas mamy 782,4 tys. bezrobotnych, z których wielu zamieszkuje nasz region.

Kandydat Lewicy z Olsztyna grzmi: "Potrzebujemy tysięcy tanich mieszkań"

PiS wybiera sobie wskaźniki, które są dla niego wygodne. O innych nie chce mówić. Tymczasem inflacja w lipcu 2023 r. wyniosła 10,8 proc. – podał GUS. W ciągu roku żywność zdrożała o 15,6 proc., a nośniki energii o 16,7 proc. O tych liczbach PiS nie powie.

PiS-owi chyba 15-procentowe bezrobocie za Tuska pomyliło się z 15-procentowym wzrostem cen żywności za PiS-u. O tym rozmawiajmy. Albo o tym, że przez nieudolność PiS od prawie 850 nie ma pieniędzy z KPO. Na mieszkania na wynajem, na szpitale, na transport publiczny, na szkoły.

Mówmy o tym, że dwie trzecie polskich rodzin nie posiada zdolności kredytowej. A rządowy program dopłat do kredytów doprowadził do podbicia cen mieszkań. Lewica ma swój program mieszkaniowy. Zbudujemy 300 tysięcy mieszkań we współpracy z samorządami.

Spotkanie liderów Konfederacji z mieszkańcami Olsztyna

A Prawo i Sprawiedliwość niech raz a dobrze sobie zapamięta: nie wolno oszukiwać wyborców!

Marcin Kulasek

Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ToR
26 sierpnia 2023 15:36

No tak, 0,6 % czyni istotną różnicę. Co do kłamstw, trzymam Kulaska za słowo, że przestanie notorycznie kłamać.

Anonimowo
26 sierpnia 2023 14:28

A ile za czasów Tuska wynosiło bezrobocie na Warmii i Mazurach?Te 14 procent to wskaźnik uśredniony więc nie piej pan z zachwytu.I dobrze że nie rządzą pana kumple z Po bo te wszystkie wskaźniki byłyby dużo wyższe.