6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Robert Szewczyk: Olsztyn z kajaka [OPINIA]

Niedawno miałem wielką przyjemność przyjrzeć się Olsztynowi z perspektywy kajaka. To bardzo ciekawe doświadczenie, które gorąco polecam mieszkańcom naszego miasta. Mogę się założyć, że mało kto skorzystał z tej atrakcji i miałby problem, żeby rozpoznać miejsca, przez które przepływa rzeka. A przecież wszyscy świetnie znają nasze miejskie przestrzenie.

Mała zmiana w sposobie patrzenia pozwala odkryć Olsztyn i na naszą rzeczywistość z nowej perspektywy. Przede wszystkim jest to niezaprzeczalnie piękne i wyjątkowe miasto. Czy ktoś z Państwa myśli tak o nim na co dzień? Zabiegani i zestresowani skupiamy się na problemach, narzekamy na usterki, korki i wszelkie niewygody. Odruchowo nabieramy krytycznego stosunku do przestrzeni, w której żyjemy. Chętnie porównujemy Olsztyn do miast, w których palący nas problem nie występuje. Z tego powodu przestajemy dostrzegać pozytywy i odczuwać jego magię.

Dlatego polecam państwu zmianę perspektywy. Pomoże w tym wsłuchane się w opinie przyjezdnych. Ich zachwyt jest prawdziwy, chociaż bywają w świecie i znają Europę. Przyjezdni pozbawieni ciężaru codzienności są naszym miastem oczarowani. Warto skorzystać z ich entuzjazmu.

Lub wsiąść do kajaka i zobaczyć całkiem inny, piękny Olsztyn. https://fb.watch/m0E02l7yzR/

Robert Szewczyk

radny Olsztyna