fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

reklama

Policjant z Olsztyna został oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w trakcie pościgu za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli – podała prokuratura. Dziś miała odbyć się pierwsza rozprawa w tej sprawie, ale termin został przełożony. 

Jak zapowiedział w rozmowie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi policji został skierowany do olsztyńskiego sądu rejonowego.

Ustalono w śledztwie, w kwietniu 2019 roku w Dobrym Mieście policjanci jadący radiowozem marki BMW zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl bez tablic rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać motocyklistę. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, motocyklista nie zatrzymał się, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

reklama

Oba pojazdy jechały z dużą prędkością – ok. 100 km na godz. Wkrótce po tym, jak uciekający motocyklista zjechał na drogę szutrową doszło do wypadku.

W ocenie śledczych, stało się tak z uwagi na „niezachowanie przez kierującego radiowozem szczególnej ostrożności i nie utrzymywanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu”.

Policyjne auto uderzyło przodem w tylne koło motocykla, przez co motocyklista stracił stabilność i upadł pod samochód. Na skutek doznanych obrażeń wewnętrznych 23-letni mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku przedstawiła kierowcy policyjnego radiowozu zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Szczegóły postawionych zarzutów przerażają: nie zachował szczególnej ostrożności, nie zachowując niezbędnego odstępu w wyniku czego uderzył w tylne koło motocykla Yamaha, co spowodowało upadek motocyklisty i przejechanie go prawymi kołami. Miał złamane wszystkie żebra, zmiażdżoną wątrobę, pęknięte nerki, śledzionę, złamaną miednicę i złamany kręgosłup.

„Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień” – zaznaczył prokurator Stodolny.

Innego zdania jest rodzina Daniela. – To była egzekucja, staranowanie człowieka – opowiada Zbigniew Ostaszewski z Dobrego Miasta. Jego syn zginął w drugi dzień świąt Wielkanocy.

Padła komenda w radiowozie i policjanci rozpoczęli pościg za motocyklistą. Według gazety Fakt za kierownicą siedział sierżant sztabowy Karol S.

Daniel nawet mógł nie wiedzieć, że jest ścigany – w rozmowie z Faktem dodaje ojciec- miał na głowie kask a motocykl był bardzo głośny. Mogli go zatrzymać jak przyjechał na stację benzynową, przecież widzieli że nie ma tablicy rejestracyjnej, woleli poczekali aż odjedzie i dopiero wtedy ruszyli w pościg. Próbowali nieudolnie zajechać mu drogę, ale im się wywinął, gdy wjechał na drogę szutrową rozpędzone policyjne BMW uderzyło w motocykl Daniela i po nim przejechało z prędkością ponad 110 kilometrów na godzinę.

Dla mnie i mojej żony życie przewróciło się do góry nogami – dodaje ojciec – mamy warsztat samochodowy i syn miał go przejąć, tak samo jak ja po ojcu. Nie dostaliśmy żadnego wsparcia ze strony policji a policjant trzy miesiące był na zwolnieniu pod opieką psychologa. Takie osoby nie powinny pracować w policji, powinien być wykluczony by nie robić krzywdy innym.

Naszej redakcji udało się dotrzeć do wstrząsającego nagrania ze śmiertelnego pościgu.

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

Więcej na ten temat:

Odbył się pogrzeb motocyklisty Daniela zabitego w policyjnym pościgu [FOTO]

„Radiowóz przejechał po motocykliście”. Tragiczny finał policyjnego pościgu pod Olsztynem

Wracamy do tematu. Duża zmiana w śledztwie motocyklisty potrąconego przez radiowóz

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

96 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


96 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: