fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

„Radiowóz przejechał po motocykliście”. Tragiczny finał policyjnego pościgu pod Olsztynem

reklama

Tragedia pod Olsztynem. Nie żyje 23-letni motocyklista. Taki finał miał mieć policyjny pościg.

Według portalu osp.pl młody chłopak zginął po zderzeniu z policyjnym radiowozem. „Radiowóz uderzył motocyklistę i przejechał po nim” – tak relacjonował świadek zdarzenia dla osp.pl

Do wypadku doszło w wczoraj (22.04) po 18.00 na szutrowej drodze pod Dobrym Miastem.

reklama

Na tę chwilę mogę potwierdzić, że doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i policyjnego radiowozu. Niestety na skutek doznanych obrażeń, motocyklista zmarł – informuje Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Wyjaśnieniem zdarzenia zajmują się już śledczy pod nadzorem prokuratury.

Więcej zdjęć na stronie osp.pl

AKTUALIZACJA

Prokuratura wydała komunikat:

W dniu 22 kwietnia ok. godz. 15.50 na drodze szutrowej w pobliżu Dobrego Miasta doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 23- letni motocyklista. Jak wynika z przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności procesowych, w dniu 22 kwietnia po godz. 15, w Dobrym Mieście, funkcjonariusze Policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednakże nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową. Po ok. 250m doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono dowody. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że funkcjonariusze byli trzeźwi. W sprawie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, jak też zostanie wszczęte śledztwo z art. 177§2kk w zb. z art. 231 § 1 kk.

Pierwszy artykuł dotyczy spowodowanie wypadku w ruchu, drugi nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Więcej:

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

Odbył się pogrzeb motocyklisty Daniela zabitego w policyjnym pościgu [FOTO]

Przeczytaj także:

reklama
źródłoosp.pl

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

96 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


96 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: