9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Wracamy do tematu. Pościg za motocyklistą pod Olsztynem. Nagranie z radiowozu [WIDEO]

WiadomościWracamy do tematu. Pościg za motocyklistą pod Olsztynem. Nagranie z radiowozu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niedawno całą Polskę obiegła wiadomość o śmierci motocyklisty przejechanego przez policyjny radiowóz. 

reklama

Do wypadku doszło w środę (22.04) po godz. 18:00 na szutrowej drodze pod Dobrym Miastem. Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego wszczęła Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. – Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową. Po około 250 m doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Według naszych informacji 23-letniego Daniela na głównej drodze chciał zatrzymać policyjny patrol w nieoznakowanym BMW. Daniel, zamiast zatrzymać się i przyjąć mandat uciekł motorem do lasu. Policjanci ruszyli za nim w pościg.
W efekcie jego motocykl został staranowany, a policyjne BMW przejechało po Danielu.
Daniela próbował ratować strażak ochotnik, który był na spacerze w lesie. Niestety bezskutecznie.
Prokuratura sprawdza, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień podczas pościgu. Było kilkoro świadków tragedii, którzy złożyli już swoje zeznania śledczym.

Łódzki adwokat od "trumien na kółkach" oskarżony po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety
reklama

Do podobnego zdarzenia, lecz nie o tak tragicznym finale doszło w 25 listopada 2018 roku pod Olsztynem.
Około południa policjanci z ruchu drogowego patrolując drogę ekspresową nr 51, w okolicy miejscowości Stawiguda zauważyli motocyklistę, który bez tablicy rejestracyjnej poruszał się po drodze publicznej. Funkcjonariusze podjęli kroki, aby zatrzymać kierowcę do kontroli i dokładnie sprawdzić w policyjnych systemach status zarówno kierowcy jak i jednośladu. Podczas próby zatrzymania motocykla do kontroli drogowej, kierowca jednośladu na widok nieoznakowanego radiowozu podjął próbę ucieczki. Przez cały czas policjanci wysyłali z radiowozu zarówno sygnały świetlne i błyskowe, co zresztą dokładnie widział kierowca jednośladu. Pościg trwał kilka kilometrów.
Za niebezpieczne zachowanie kierowcy jednośladu policjanci zdecydowali się zatrzymać prawo jazdy. W trakcie kontroli okazało się, że 35-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez wymaganego przepisami ubezpieczenia. Ze swojego zachowania mężczyzna musiał wytłumaczyć się przed sądem. 35-latek odpowie również za przestępstwo jakim od niedawna jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej, za które kodeks karny przewiduje surową karę, bo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Motocyklista z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów był poszukiwany i miał przy sobie marihuanę

Jak widać na archiwalnym nagraniu warunki drogowe nie sprzyjają szybkiej jeździe. Motocyklista ucieka czasem z prędkością ponad 100 km/h. Radiowóz dosłownie depcze mu po piętach. Gdyby się wywrócił z pewnością  kierujący policjant nie miałby szans na jakikolwiek manewr. Mogłoby dojść do tragedii.

reklama

Czy tak właśnie wyglądał pościg za 23-letnim Danielem? Policja nie ujawnia nagrania z tego feralnego zdarzenia.

Więcej:

Motocyklista zginął pod kołami radiowozu. Nagranie z pościgu jest wstrząsające

„Radiowóz przejechał po motocykliście”. Tragiczny finał policyjnego pościgu pod Olsztynem
Odbył się pogrzeb motocyklisty Daniela zabitego w policyjnym pościgu [FOTO]

reklama
reklama

33 KOMENTARZY

33 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze