fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

„Trumny na kółkach”? Skierowano wniosek do sądu

reklama

„Łódzki prawnik po udziale w tragicznym wypadku użył zwrotu „trumny na kółkach” – teraz stanie przed sądem dyscyplinarnym Izby Adwokackiej w Łodzi” – donosi portal Onet. Zakończyło się postepowanie przygotowawcze. Prawnikowi może grozić nawet wydalenie z zawodu.

Mecenas z Łodzi stal się sławny po śmiertelnym wypadku w którym uczestniczył. Jemu i jego rodzinie nic się nie stało, ale w drugim samochodzie zginęły dwie kobiety. Okazało się, że wracał z wesela znanej influencerki, która niefortunnie opisała to zdarzeni na Instagramie. To jednak był dopiero początek nieprzyjemnych wywodów. Prawnik nagrał własny filmik, który umieścił w internecie. To co mówił wywołało prawdziwy skandal. „Uświadommy sobie kochani, bo wszyscy mówią, że nadmierna prędkość, że brawura, że nadmierna prędkość, że pijani kierowcy, ale moi drodzy zapominamy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. (…) Między innymi dlatego te kobiety zginęły”. Wiele osób nie mogło uwierzyć w tak pozbawione empatii tezy. Aferą zainteresowały się największe media w Polsce. Publiczne oświadczenie wystosował nawet dziekan Izby Adwokackiej w Łodzi.

Czytaj też:  Pijany kierowca chciał wjechać BMW do monopolowego? Na drodze stanęło mu drzewo

reklama

Rozpoczęto postepowanie dyscyplinarne w sprawie nagrania. W piątek poinformowano, że skierowano wniosek do sądu dyscyplinarnego izby. „Przed tym sądem rzecznik dyscyplinarny będzie oskarżycielem, zaś oskarżony może bronić się sam lub skorzystać z usług innego prawnika” – informują dziennikarze Onetu.

Prawnik z Łodzi może nadal prowadzić pojazdy mechaniczne oraz praktykować zawód. Nie wyznaczono jeszcze terminu pierwszego posiedzenia sądu dyscyplinarnego. Do tej pory Prokuratura Okręgowa nie postawiła nikomu zarzutów.

W reportażu „TVN UWAGA” ujawniono informacje, że kierowca miał śladowe ilości kokainy we krwi.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama