7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ta liczba szokuje! Podano ile wrzucono już opakowań do Ekomatów

WiadomościTa liczba szokuje! Podano ile wrzucono już opakowań do Ekomatów

Niespełna dwa miesiące temu w Olsztynie postawiono trzy Ekomaty (butelkomaty), a olsztyniacy już wrzucili do nich ogromne ilości plastiku i aluminium. Bycie eko się opłaca, bo za zwroty dostajesz paragony do zrealizowania w pobliskich sklepach.

reklama

W stolicy Warmii i Mazur postawiono trzy ekomaty, które przyjmują od mieszkańców butelki PET i puszki, a w zamian wydają im paragony, które można zrealizować przy zakupach w okolicznych sklepach.

reklama

Przyniesienie opakowań do automatów to korzyść zarówno dla użytkowników, jak i ziemi, bo butelki i puszki zostaną ponownie przetworzone. Są one banalnie proste w obsłudze. Przychodzisz do punktu z automatem przyjmującym butelki, oddajesz puste, niezgniecione opakowania i otrzymujesz bon na zakupy w pobliskim sklepie. W Olsztynie znajdują się trzy ekomaty, jeden na ul. Sobocińskiego 2 przy sklepie Chorten, który jest projektem komercyjnym i dwa automaty miejskie, na ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego przy sklepach sieci Społem.

W ostatnich dniach poinformowano, że trzy butelkomaty znajdujące się w naszym mieście, w tym krótkim czasie przyjęły już ponad 50 tys. opakowań. Z racji na sukces projektu, w ekomatach przy ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego zwiększono stawkę, otrzymywaną za zwrot butelek z 0,05 zł do 0,25 zł. Ta podwyżka stawek nie dotyczy Ekomatu przy ul. Sobocińskiego 2.

reklama

Oddając butelki i puszki do Ekomatu, przy sklepie Chorten (ul. Sobocińskiego), czy Społem (ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego), możesz albo otrzymać rabat na zakupy, albo przeznaczyć środki, które zyskasz ze zwrotu opakowań, na szpital dziecięcy w Olsztynie.

Ta liczba szokuje! Podano ile wrzucono już opakowań do Ekomatów Wiadomości, Artykuł sponsorowany, Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
14 września 2021 19:54

Ogromne ilości to bardzo precyzyjne określenie

Tosiek
16 września 2021 20:36

Mieszkam już 15 lat w Holandii i takie „ekomaty” są w każdym markiecie.
Tylko że duża butelka to 0.25 euro a 0.5litra 0.15 euro zwrotu lub skrzynka po piwie 3.90 euro.
Normalka.

Popularne
Ogłoszenia