fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Ta liczba szokuje! Podano ile wrzucono już opakowań do Ekomatów

reklama

Niespełna dwa miesiące temu w Olsztynie postawiono trzy Ekomaty, a olsztyniacy już wrzucili do nich ogromne ilości plastiku i aluminium. Bycie eko się opłaca, bo za zwroty dostajesz paragony do zrealizowania w pobliskich sklepach.

W stolicy Warmii i Mazur postawiono trzy ekomaty, które przyjmują od mieszkańców butelki PET i puszki, a w zamian wydają im paragony, które można zrealizować przy zakupach w okolicznych sklepach.

reklama

Przyniesienie opakowań do automatów to korzyść zarówno dla użytkowników, jak i ziemi, bo butelki i puszki zostaną ponownie przetworzone. Są one banalnie proste w obsłudze. Przychodzisz do punktu z automatem przyjmującym butelki, oddajesz puste, niezgniecione opakowania i otrzymujesz bon na zakupy w pobliskim sklepie. W Olsztynie znajdują się trzy ekomaty, jeden na ul. Sobocińskiego 2 przy sklepie Chorten, który jest projektem komercyjnym i dwa automaty miejskie, na ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego przy sklepach sieci Społem.

Czytaj też:  Wali się budynek okrzyknięty komendą XXI wieku

W ostatnich dniach poinformowano, że trzy Ekomaty znajdujące się w naszym mieście, w tym krótkim czasie przyjęły już ponad 50 tys. opakowań. Z racji na sukces projektu, w ekomatach przy ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego zwiększono stawkę, otrzymywaną za zwrot butelek z 0,05 zł do 0,25 zł. Ta podwyżka stawek nie dotyczy Ekomatu przy ul. Sobocińskiego 2.

Oddając butelki i puszki do Ekomatu, przy sklepie Chorten (ul. Sobocińskiego), czy Społem (ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego), możesz albo otrzymać rabat na zakupy, albo przeznaczyć środki, które zyskasz ze zwrotu opakowań, na szpital dziecięcy w Olsztynie.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama