fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Ekomat w Olsztynie. Wrzuć zużyte puszki i butelki. Otrzymasz za to pieniądze

reklama

Coraz częściej w naszym mieście słychać o automacie, do którego możesz wrzucić zużyte puszki i butelki, i otrzymać za to pieniądze. Czym jest Ekomat i dlaczego już dzisiaj powinieneś z niego skorzystać?

Ekomat to korzyść dla środowiska

Przy ul. Sobocińskiego 2, w specjalnej budce można oddawać puste butelki i puszki, a w zamian zyskać pieniądze lub przekazać je na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

reklama

Ekomaty to zaawansowane automaty przyjmujące puszki i butelki PET, w ramach akcji recyklingowej, która dba o ekologię w naszym mieście, a niedługo w całym kraju.

– Projekt EKOMAT gromadzi tych, którym zależy na przyszłości Ziemi i klimatu. Program wspiera promocję edukacji ekologicznej wśród naszych odbiorców oraz lokalnej społeczności. Każde zwrócone do EKOMATU opakowanie to dobry krok w kierunku zmiany postaw i dobra wiadomość dla lokalnego środowiska naturalnego. Zadaniem programu jest stworzenie dogodnych warunków i zachęcanie do tego prostego gestu na rzecz Ziemi. – czytamy na stronie producenta. Partnerem strategicznym jest Mag Dystrybucja Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie jeden z największych dystrybutorów napojów w Polsce.

Jak korzystać z Ekomatu?

To banalnie proste. Przychodzisz ze swoimi butelkami i puszkami po napojach, oddajesz je do Ekomatu – na ekranie automatu znajdziesz pełną instrukcję jak tego dokonać krok po kroku – i wybierasz formę, w jakiej chcesz odebrać pieniądze:

  • Wchodzisz do pomieszczenia ze automatem
  • Wkładasz do środka butelki PET i puszki większości dostępnych na rynku producentów i otrzymujesz premię od 0,01 PLN
  • Od wyróżnionych producentów: Cisowianka, Żywiec Zdrój, Kubuś, Tymbark, Eva Zdrój, Alcalia, Nestea, Tiger, Mpower, Lech, Tyskie, Żubr, Redds, Carlsberg, Okocim, Karmi, Somersby otrzymujesz premię od 0,05 PLN
  • Opakowania nie mogą być zgniecione
  • Wybierasz opcję „Wesprzyj” lub „Odbierz Rabat”
  • Odbierasz paragon, który możesz zrealizować w sklepie przy którym stoi maszyna

Ekomat jest dostępny w godzinach pracy sklepu Chorten, od poniedziałku do soboty od 6.00 do 21.00.

Rewolucja w recyklingu opakować zaczyna się od Olsztyna

W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie postawiono jeszcze dwa Ekomaty. Urządzenia znajdują się przy olsztyńskich sklepach Społem przy ul. Kołobrzeskiej i al. Piłsudskiego, jednak są one odrębnym projektem, gdzie stawki i funkcjonalności mogą się różnić od ekomatu przy ul. Sobocińskiego 2. Poza Olsztynem, Ekomaty mają pojawić się także w Bydgoszczy i Trójmieście.

Partnerzy projektu Ekomat.pl

Partnerem strategicznym akcji jest spółka Mag Dystrybucja, partnerami merytorycznymi są Cisowianka, Kompania Piwowarska, Żywiec Zdrój oraz Perła. Partnerami operacyjnymi projektu są Sortbox partner Grand Technology, NET Innovation Software, TOMRA Sorting Solutions i Grupa Chorten.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze