Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
3 C
Olsztyn
piątek, 21 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Motocyklista zginął pod kołami policyjnego BMW. Ojciec Daniela: – To była egzekucja

reklama

– To była egzekucja, staranowanie człowieka – opowiada Zbigniew Ostaszewski z Dobrego Miasta. Jego syn Daniel zginął w drugi dzień świąt Wielkanocy podczas ucieczki motocyklem, pod kołami ścigającego go radiowozu. Wcześniej policjanci w nieoznakowanym radiowozie BMW obserwowali stację benzynową, na którą podjechał Daniel zatankować swój motocykl crossowy Yamaha bez tablic rejestracyjnych. Mundurowi odczekali aż motocyklista naleje benzyny, zapłaci i wyjedzie na drogę krajową nr 51. Do nowych informacji dotarli dziennikarze gazety Fakt. 

Dawaj go! Bierz go! – padła komenda w radiowozie i policjanci rozpoczęli szalony pościg za motocyklistą. Według gazety Fakt za kierownicą siedział sierżant sztabowy Karol S. Jadąc wąską osiedlową uliczką rozpędził auto do ponad 120 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obok po chodnikach spacerowali rodzice z małymi dziećmi.

Daniel nawet mógł nie wiedzieć, że jest ścigany – w rozmowie z Faktem dodaje ojciec- miał na głowie kask a motocykl był bardzo głośny. Mogli go zatrzymać jak przyjechał na stację benzynową, przecież widzieli że nie ma tablicy rejestracyjnej, woleli poczekali aż odjedzie i dopiero wtedy ruszyli w pościg. Próbowali nieudolnie zajechać mu drogę, ale im się wywinął, gdy wjechał na drogę szutrową rozpędzone policyjne BMW uderzyło w motocykl Daniela i po nim przejechało z prędkością ponad 110 kilometrów na godzinę.

reklama

Daniel poniósł śmierć na miejscu, policyjne BMW przejechało po nim łamiąc mu wszystkie kości. Prokurator oskarżył kierującego radiowozem o stworzenie zagrożenia podczas pościgu, naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu lądowego i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjant nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień, grozi mu do 8 lat pobytu za kratkami, został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Dla mnie i mojej żony życie przewróciło się do góry nogami – dodaje ojciec- mamy warsztat samochodowy i syn miał go przejąć, tak samo jak ja po ojcu. Nie dostaliśmy żadnego wsparcia ze strony policji a policjant trzy miesiące był na zwolnieniu pod opieką psychologa. Takie osoby nie powinny pracować w policji, powinien być wykluczony by nie robić krzywdy innym.

Przeczytaj także:

Autor zdjęć: Wiadomości Warmińskie

reklama

luty, 2020

29LUT10:00Kij Kong Tour - cykl 4 turniejów w 4 różne odmiany w Kij KonguKij Kong Klub Bilardowy Olsztyn, Targ Rybny 15

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoFAKT
reklama

17 KOMENTARZE

 1. Dlatego że jest pałą policyjną grozi mu tylko 8 lat odrazu huja za łeb i dożywocie , a tego drugiego za współudział skoro padła komenda ,, Dawaj Go! Bierz Go! ” to jechało tam dwóch , i dwie pały powinne być oskarżone .
  Albo bedziecie karać takich normalnie jak każdego albo będziemy wymierzać im
  samo-sądy!!!
  ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ

 2. Faktem jest, że kilka lat temu to policjant z broni służbowej zastrzelił żonę i malutkie dziecko…
  Niby jakieś badania przechodzą, ale niejeden zwyrodnialec pracuje i po fakcie jest za późno…
  Jak widzieli moto bez blach na stacji, to powinni natychmiast interweniować!

 3. Piszecie takie bzdury, że ręce opadają. Żeby uściślić, należałoby napisać czy widzieli jak przyjechał, czy może przyjechali na stację jak on już tam był. Tak czy inaczej, dla mnie oczywistym jest, że chcieli go złapać na gorącym uczynku, czyli jak jedzie bez np. tablic, a nie zamierzali go zatrzymać na gorącym tankowaniu, bo to akurat nie jest karalne. Tak więc, biorąc pod uwagę fakt, że gość nie miał tablic, a uciekał, to policji obowiązkiem było go złapać. Jakby nie miał nic innego na sumieniu, to nie powinien uciekać… Takie mamy prawo, że policja nas karze jak coś przeskrobiemy… Normalne… Nie normalnym jest uciekanie przed policją i basta. Tragedia stała się, że człowiek zginął, ale za przeproszeniem… Na własną prośbę i przez własną głupotę.

  8
  4
 4. Za ucieczkę od policji na motocyklu prawo nie przwiduje kary śmierci. Nie ma tłumaczenia chłopao stracił życie, policjant powinien ponieść wysoką karę.

  12
  12
 5. Jaki to biedni chłopiec i jego rodzice! Jacy ci policjanci źli i niedobrzy!!!
  Jakoś mnie zatrzymują nie uciekam im i nie chcieli mnie nigdy przejechać, ja też nie jeżdżę motorem 110 przy chodniku gdzie spacerując ludzie z dziećmi.
  Stala się tragedia to fakt, lecz uważam że akurat Policjanci nie są winni.

  14
  7
 6. Policjanci przed 10 minut obserwowali go na stacji – jak podjechał, tankował, poszedł zapłacić. W dowolnym momencie mogli go zatrzymać, nie stwarzając żadnego zagrożenia, ale nie postanowili się z nim pościgać- może z nudów, może żeby sprawdzić nowe luksusowe BMW. Stała się ogromna tragedia, której można było uniknąć. Oby sąd wydał sprawiedliwy wyrok.

  11
  8
 7. Dlaczego ten chłopak uciekał? Musiał zauważyć, że próbowali mu zajechać drogę. Skoro trwał pościg to musieli mieć włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Stała się tragedia, która nie powinna mieć miejsca ale jeśli nie miałby nic na sumieniu to przecież by nie uciekał przed radiowozem? Zwłaszcza, że lubił szaleć po lesie tym motorem. Szkoda chłopaka, ale wina nie jest tylko po stronie policjantów..

  19
  5
  • Taki jeden dziesiąt lat szalał po jeziorze na zakazie i tam blachy bały się nawet pomyśleć o zatrzymaniu! Wyobraź sobie jak przejeżdżają Starka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X