fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ratusz tłumaczy odwołanie miejskiego Sylwestra. Internauci: „symboliczny upadek miasta”

Wiadomości Ratusz tłumaczy odwołanie miejskiego Sylwestra. Internauci: "symboliczny upadek miasta"

Z powodu trudnej sytuacji finansowej w Olsztynie w tym roku nie zostanie zorganizowana miejska zabawa sylwestrowa. „Gdy brakuje pieniędzy trzeba szukać oszczędności wszędzie” – wyjaśniła rzecznik prasowa ratusza.

Od wielu lat miejska zabawa sylwestrowa w Olsztynie organizowana była pod ratuszem lub na Placu Dunikowskiego w centrum miasta. W miejskim sylwestrze brało udział zwykle ok. 1 tys. ludzi, puszczano muzykę, a o północy był pokaz fajerwerków. W ubiegłym roku ratusz zapłacił za tę zabawę ok. 100 tys zł.

„W tym roku miejski sylwester byłby zapewne droższy, bo drożeje prąd, czy koszty ochrony imprezy masowej. Ponieważ miasto wszędzie szuka oszczędności w tym roku zabawa się nie odbędzie” – poinformowała rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz.

Informacja o braku miejskiej zabawy sylwestrowej jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych, mieszkańcy widzą w tym m.in. „symboliczny upadek miasta”.

Od kilku tygodniu przyszłoroczny budżet Olsztyna wzbudza w mieście wiele emocji. Pieniędzy zabrakło w nim m.in. na dofinansowanie niepublicznych żłobków (miasto ma 350 miejsc w publicznych żłobkach, a w prywatnych przebywa ponad 1 tys. malców), organizacji pozarządowych, brakuje na renowacje zabytków, wstrzymane zostało wiele inwestycji m.in. budowa żłobka, nowego centrum kultury i przygotowanie planów północnej obwodnicy miasta.

Rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz powiedziała, że plan wydatków miasta został mocno okrojony. „Jest to spowodowane tym, że Olsztyn otrzyma 38 mln zł mniej z podatków, wzrasta płaca minimalna, czego nikt nam nie zrekompensował, będą podwyżki płac dla nauczycieli na co samorząd także nie dostał z budżetu państwa wsparcia, rosną też koszty utrzymania placówek, m.in. prąd. To sprawia, że budżet będzie naprawdę trudny” – przyznała rzeczniczka.

Sesja budżetowa Olsztyna ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Marta Bartoszewicz przyznała, że jeszcze przed sesją prezydent miasta wyjaśni na konferencji prasowej co się w nim znalazło, a jakie inwestycje, czy wydarzenia zostały wstrzymane.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

  1. Olsztyn był kiedyś super miastem. Obecnie sukcesywnie niszczony kawałek po kawałku, przez kretynskie inwestycje, bezmyślne marnowanie pieniędzy, których potem podobno brakuje.

  2. Czekam kiedy Grzymowicz wyłączy prąd w mieście. Olsztyn to miasto dziurawych ulic, zepsutych tramwajów, odrapanych kamienic i smutku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: