fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Turyści udusili Szopa Edwarda w beczce? Są wyniki śledztwa olsztyńskiej prokuratury

Kurier Extra Turyści udusili Szopa Edwarda w beczce? Są wyniki śledztwa olsztyńskiej prokuratury

O śmierci Szopa Edwarda cała Polska dowiedziała się w czerwcu tego roku. Sympatyczny zwierzak umarł w męczarniach uduszony w beczce. Mieli go tam zamknąć przerażeni turyści.

Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji w niedzielę (09.06). Skontaktowaliśmy się z właścicielką panią Moniką Bem, która potwierdziła nam wtedy, że Edward nie żyje. Po naszym artykule rozpoczęła się medialna kula śnieżna, która urosła do wielkości lawiny. Temat wywołał ogromne emocje w całej Polsce, był poruszany w wielu mediach elektronicznych w kraju. Właścicielka zwierzaka złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe.

Śledczy nie tracili czasu. Przesłuchali turystów, którzy mieli udusić sympatycznego Edwarda, a nawet przeprowadzili eksperyment procesowy w postaci rekonstrukcji zdarzenia w wyniku którego śmierć poniósł Edward.

Według wyników sekcji zwłok do których udało nam się dotrzeć szop nie tylko się udusił, ale też mógł być katowany przed śmiercią. Z raportu wyłania się przerażający obraz ostatnich chwil życia Edwarda. Badania wykazały: przekrwienie w jamie ustnej i w oczach, rozległy wylew krwi wokolicy piersiowej i okolicy lędźwiowej kręgosłupa (uraz zadany z góry o wielkości 12cm x 8cm), rozległe wylewy krwi między 7 a 12 żebrem, rozległe obrzęki i wylewy krwi w płucach, w krtani i tchawicy śluz i piana. Do tego przekrwiony był mózg, wątroba i nerki. Według naszych nieoficjalnych informacji wszystkie te obrażenia mogły być spowodowane dużej wielkości przedmiotem drewnianym. Najprawdopodobniej kijem.

Olsztyńska prokuratura nie dopatrzyła się jednak w tym zdarzeniu tego, co Monika Bem zarzucała turystom. W piątek (15.11) postanowiła zakończyć śledztwo nie stawiając nikomu zarzutów. – Sprawa została umorzona wobec braku danych, co do faktu, że doszło do znęcania się nad zwierzęciem lub że osoby trzecie przyczyniły się do jego śmierci – mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Prokurator dodał: – Szop miał obrażenia wewnętrzne, ale biegły nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób one powstały. Czy np. wcześniej szop nie został potrącony przez samochód. Dodatkowo szop nie był oznakowany jako zwierzę udomowione, miał zachowywać się w sposób napastliwy, a turyści zawiadomili służby bojąc się os woje życie. Przerażeni ludzie wepchnęli go także do beczki wkopanej w ziemię, w której zwierzę zostało znalezione martwe.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami na ten temat:
Śmierć szopa Edwarda. Doszło do przesłuchania turystów przez prokuraturę
Szop Edward uduszony przez turystów? Rekonstrukcja wydarzeń
Szop Edward nie żyje. Został uduszony w beczce przez turystów
Szop Edward oraz przedszkolaki dały dziś przykład. Zbierali śmieci w Olsztynie [FOTO]
„Ale słodziak”,”Nie mogę się napatrzeć”. Filmik jak szop Edward je karmę wzbudza zachwyt internatów [WIDEO]
Dzień Dobry TVN przyjechał sprzątać Olsztyn z szopem Edwardem [FOTO]
Olsztyn oszalał na punkcie szopa. Nazywa się Edward i ma 7 miesięcy [FOTO][WIDEO]
Szop pracz podbija Olsztyn! Na ulicy wzbudza sensację

Przeczytaj także:

6 KOMENTARZE

 1. Czy to nie beznadziejne prawo mamy że zwierzę przechodzi sekcję, powołuje się biegłych itp, a zwykłego człowieka mają za nic, sprawy toczą się latami, są umarzane, ludzie za śmieszne przewinienia idą siedzieć. Gdzie tu sens i logika? Niech ten system jak najszybciej upadnie.

  5
  12
 2. Właścicielka nie była przygotowana na trzymanie w domu zwierzaka który w dodatku nie był oznaczony jako zwierzę domowe. Nieodpowiedzialne zachowanie ze strony tej Pani. Szkoda ze ludzie biorą do domu takie zwierzaki tylko po to, żeby się wylansować na mieście… szkoda zwierzęcia. A Pani niech wyciągnie wnioski i pójdzie po rozum do głowy bo tego zdecydowanie brak. Takie moje zdanie.

  7
  236
 3. To sympatyczne zwierze to niebezpieczny szkodnik. Jak się u nas zacznie rozmnażać to wytnie nasze rodzime gatunki bez mrugnięcia okiem. Nie bez powodu nazywają go śmietnikową pandą. Za samo wypuszczanie go samopas powinna być konfiskata i solidna kara dla właściciela.

  8
  115
 4. Szkoda malucha, ale tak się dzieje gdy ucieknie z domu zwierzak i błąka się po nieznanym świecie. Należy bardziej pilnować pupili jeśli mają tendencję do ucieczki… współczuję właścicielce bo to było jej oczko w głowie, jej małe serduszko, również turystom, że mieli tyle nieprzyjemności z tego powodu.

  4
  4
 5. właśnie, nie było oznaczone, jako domowe. najbardziej winna właścicielka, przykładnie ukarać nieodpowiedzialną panienkę, znęcającą się nad dzikim zwierzęciem. w szkołach pokazywała, jak zwierzątko w cyrku – karać takich!!!!

  9
  213

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: