fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Smród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku

WiadomościSmród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku

Park Kusocińskiego w Olsztynie tonie w śmieciach. Butelki, papierki, zużyte pieluchy, resztki jedzenia – to wszystko skutecznie uprzykrza czas spędzany na świeżym powietrzu. Tymczasem każdy zielony teren, a szczególnie park miejski, powinien być oazą spokoju, czystym i zadbanym skwerkiem, gdzie zawsze można odpocząć z dala od ulicznego zgiełku.

reklama

Ludzie mają dosyć

Jedni śmiecą, drudzy zachodzą w głowę, co zrobić, aby stan parku zmienił się na plus. Osoby szukające chwili wytchnienia wśród zieleni na wygodnych ławeczkach, muszą przyzwyczajać się do bałaganu i rozchodzącego się fetoru. Co więcej, czas spędzany na łonie natury uprzykrzają osy i inne owady, zwabione porozrzucanymi po parku odpadkami. Na pewno nie jest to sielski obrazek i do tego budzi wiele negatywnych emocji. Gdzie, jak nie tutaj mają odpoczywać mamy z maluchami, osoby starsze, które szukają zacisznych miejsc wśród zieleni? Na szczęście rodzi się coraz większy opór i rozgoryczenie, które znajdują upust m.in. w słowach skierowanych do naszej redakcji.

Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?

Pan Grzegorz pisze:

“Przepełnione śmietniki, pampersy z fekaliami leżące na chodniku i trawniku to ostatnimi czasy codzienność”. Kto jest odpowiedzialny z opróżnianie śmietników w tym miejscu? Dlaczego śmieci zalegają w śmietnikach i obok nich? Czy ktoś jest odpowiedzialny za porządek w tym miejscu? Na ławkach nie da się siedzieć, gdyż wszędzie latają osy i inne owady przyciągane przez ten okropny syf.

reklama

Te gorzkie słowa potwierdzają się w załączonych przez czytelnika zdjęciach. Rzeczywiście, teren parku nie zachęca do spędzenia tam nawet 5. minut na krótki odpoczynek.

A rzecznik odpowiada…

Parafrazując wypowiedź pana Grzegorza, zapytaliśmy rzecznika Pana Michała Koronowskiego o to, kto odpowiada za porządek w parku. Dlaczego śmieci nie znajdują się w śmietniku, a obok niego i starszą przechodniów? Otrzymaliśmy taką oto odpowiedź:

reklama

„Szanowny Panie Redaktorze, informuję, że firma sprzątająca wspomniany teren na zlecenie ZDZiT, została zobowiązana do jego oczyszczenia, najpóźniej do dnia 1 września 2019 r. Pragnę podkreślić, że nie są rzadkością sytuacje, kiedy zaledwie kilka godzin po gruntownym oczyszczeniu terenu, jest on ponownie zaśmiecany przez nieodpowiedzialnych użytkowników”.

Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?

Udało się?

Wydaje się, że sprawa została pozytywnie rozwiązana. Teren został uprzątnięty. Zniknęły śmieci, a odór mający swoje źródło w wyrzucanych odpadkach, zastąpiony został świeżym zapachem zieleni. Na razie, mamy lato i wiele osób korzysta z jego uroków, spacerując m.in. po Parku Kusocińskiego. Niebawem jednak przyjdzie barwna i ciepła (oby!) jesień, kiedy to również mnóstwo ludzi zdecyduje się na relaksujące spacery.
Trzeba więc troszczyć się o park, jako o wspólne dobro. Nie pozwólmy, aby bezmyślne wyrzucanie śmieci odbierały nam przyjemność miłego odpoczynku. Dlatego też trzymajmy rękę na pulsie, aby zawsze w porę reagować na podobne sytuacje. Jak widać, skutki są zadowalające.

Coś ci przeszkadza w twojej okolicy? Napisz do nas na alarm@tko.pl

Smród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku Smród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku Smród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku Smród, brud i zniechęcenie – totalny bajzel w parku

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Julian Król Zresztą
5 września 2019 09:41

ZDZiT – cytuję z opinii na internetowych mapach:
Jedna z najgorszych jednostek budżetowych Urzędu Miasta Olsztyn, ustawiona frontem do prezydenta a tyłem do mieszkańców Olsztyna. Przepełnione miejskie śmietniki to standard a rozwiązaniem wg ZDZiT jest…. zmniejszenie ilości śmietników lub koncentracja 2-4 na niewielkiej przestrzeni.

Dodam, że kolejne śmietniki zniknęły z uczęszczanych szlaków do Jeziora Ukiel – na Shumanna i Armii Krajowej.

BoaDupczyciel
4 września 2019 20:35

Kurierku a na plaży na żbiku od strony lasu to kto ma sprzątąć? Pikeny teren a syf totalny. obok pełnego śmietnika tyle śmieci, że go prawie nie widać. Kurierku ratuj !

Polecane
Ogłoszenia
Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?
Minął miesiąc od ataku hakerskiego w Olsztynie. Co do tej pory zrobiły władze miasta?