fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Koalicja Europejska w okręgu nr 3 liczy na zdobycie dwóch mandatów do PE

Strona główna Wiadomości Koalicja Europejska w okręgu nr 3 liczy na zdobycie dwóch mandatów do...
reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują czy Polska będzie silnym ogniwem w UE – podkreślił szef PO na Warmii i Mazurach, kandydat do PE Jacek Protas. Jak dodał, Koalicja Europejska w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim liczy na zdobycie dwóch mandatów.

W środę kandydaci Koalicji Europejskiej z Warmii, Mazur oraz Podlasia były marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, poseł PO Jacek Protas oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski z Białegostoku rozpoczęli w Olsztynie kampanię wyborczą.

reklama

„Rozpoczynamy kampanię wyborczą przed bardzo ważnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które zdecydują o dalszej przyszłości naszego kraju i dalszej przyszłości naszych regionów. Zdecydują o tym, czy będziemy silnym ogniwem w Unii Europejskiej, czy będziemy zbliżali się do zachodu Europy, jego standardów i będziemy budować silną gospodarkę w naszym kraju, czy też będziemy zbliżać się do wschodu i będziemy pozwalać PiS na wyprowadzenie naszego kraju z Unii Europejskiej” – podkreślił Protas, który startujący z 10 miejsca listy Koalicji Europejskiej.

„Dlatego te wybory są tak ważne i 26 maja wszyscy Polacy, wszyscy mieszkańcy warmińsko-mazurskiego i podlaskiego powinni pójść do wyborów i zagłosować na Koalicję Europejską” – mówił poseł PO. Jak dodał, kandydaci KE będą namawiać mieszkańców do oddania na nich głosy. „Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza lista zdobędzie w okręgu nr 3, dwa mandaty” – podkreślił Protas.

„Nie mamy nic przeciwko temu, by to były mandaty dla nas, będzie to też sprawiedliwe ze względu na rozkład terytorialny. Oba regiony – Warmia i Mazury oraz Podlasie – są przecież ważne, borykają się z podobnymi problemami. Jestem przekonany, że mamy szansę na to, by zadbać o naszych mieszkańców i interesy regionów w Parlamencie Europejskim”- wskazał Protas.

„Jedynka” na liście KE w okręgu nr 3, b. reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski podkreślił, że choć pochodzi z Białegostoku, to oba regiony: podlaskie i warmińsko-mazurskie są mu bardzo bliskie. „Mimo, że jestem białostocczaninem to chciałbym działać na rzecz mieszkańców Warmii i Mazur. Zdajemy sobie sprawę, że są to dwa regiony graniczne, położone najdalej w Unii Europejskiej, a rozwój Polski Wschodniej jest niezwykle potrzebny i chcemy go kontynuować. Wiemy, jak duże środki możemy ściągnąć dla naszych regionów 2021-27” – dodał Frankowski.

Jak zaznaczył, chciałby aby o warmińsko-mazurskim oraz podlaskim mówiono, że „Unia Europejska się w nich zaczyna a nie kończy”. „Dlatego dzień 26 maja jest dniem niezwykle ważnym. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami wywalczymy dwa mandaty i będziemy działać na rzecz Warmii, Mazur i Podlasia” – powiedział.

Frankowski pytany, czy brak doświadczenia w polityce, nie jest jego słabością, odpowiedział, że „ma wiedzę na temat Unii i Parlamentu Europejskiego, bo interesuje się tymi kwestiami tak jak każdy Polak”. Dodał, że „jest po szczegółowych rozmowach z posłami do PE prof. Barbarą Kudrycką i z Bogdanem Wentą, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami”.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X