22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowa metoda włamywaczy. Zwróć na to uwagę

OlsztynNowa metoda włamywaczy. Zwróć na to uwagę

Małgorzata Sokołowska, policjantka i prowadząca profil “Z pamiętnika policjantki” na Instagramie, podnosi kwestię, która może niepokoić wielu mieszkańców. Ostrzega ona, że ulotki w drzwiach, choć często wydają się być niewinnymi reklamami, mogą służyć złodziejom jako sposób na sprawdzenie, czy mieszkanie jest puste.

reklama

W swoim najnowszym wpisie zwraca uwagę na to, jak często takie ulotki mogą być znakami dla włamywaczy, zwłaszcza gdy pojawiają się one nagminnie i są pozostawiane na dłuższy czas.

reklama

Sokołowska radzi, by zawsze zwracać uwagę na wszelkie nieznane oznaczenia pojawiające się w naszym otoczeniu i nie lekceważyć ulotek zostawianych w drzwiach. Podkreśla, że ważne jest ich regularne usuwanie, a także informowanie o nich sąsiadów oraz administracji budynku. W przypadku dłuższej nieobecności sąsiadów sugeruje, by wyjmować ulotki także z ich drzwi, proponując wzajemną pomoc w tej kwestii.

Dzięki takim działaniom, jak podkreśla policjantka, można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich sąsiadów, ponieważ “czujny sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń antywłamaniowych.

źródło: polsatnews.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia