15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Jednak dożywocie? Jest akt oskarżenia za zrzucenie mężczyzny z Mostu Jana do Łyny

OlsztynJednak dożywocie? Jest akt oskarżenia za zrzucenie mężczyzny z Mostu Jana do...

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku (5/6.08.2023) na moście Jana na olsztyńskim Starym Mieście. Piotr M. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa mężczyzny, którego, po pobiciu do nieprzytomności, zrzucił z mostu do rzeki Łyny.

reklama

Z nieznajomym do rzeki

Według prokuratury, Piotr M. przewidywał możliwość pozbawienia życia Łukasza Ś., którego najpierw dotkliwie pobił, a następnie przerzucił przez barierkę mostu. Poszkodowany spadł do Łyny z wysokości około 7 metrów. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po analizie materiału wideo z internetu, dokumentującego całe zdarzenie.

*wideo

reklama

Oskarżony i pokrzywdzony wcześniej się nie znali. Tego dnia Łukasz Ś. (poszkodowany) zaczepiał przypadkowych przechodniów, w tym Piotra M., który, według własnych zeznań, zareagował na zaczepki. Prokurator Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie dla Radia Olsztyn, podkreślił, że Piotr M. przyznał, iż “uderzył pokrzywdzonego i odepchnął go. Nie przyznał się natomiast do tego, aby działał z zamiarem pozbawienia go życia”. Według prokuratora: “Piotr M. zareagował zbyt impulsywnie”.

* wideo

Środki zapobiegawcze i oczekiwanie na proces

W początkowej fazie postępowania Piotr M. został tymczasowo aresztowany, ale w dalszym toku sąd zastąpił areszt dozorem policyjnym i zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

reklama

Akt oskarżenia wobec Piotra M. został złożony w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze daty rozpoczęcia procesu. Piotrowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyn żegna małka, staroń,wypija,szewczy
12 kwietnia 2024 01:18

I bardzo dobrze . Dożywocie !!!

Olsztyniacy
12 kwietnia 2024 12:23

Za Małkowskiego takie akcje nie miały miejsca, pytanie gdzie były służby z monitoringu miejskiego? Ten wariat, bezduszny mógł zabić tego człowieka!

Polecane
Ogłoszenia