3 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Piotrowi M. podejrzanemu o zrzucenie mężczyzny z mostu w Olsztynie grozi dożywocie

OlsztynPiotrowi M. podejrzanemu o zrzucenie mężczyzny z mostu w Olsztynie grozi dożywocie

W nocy z 5 na 6 sierpnia 2023 roku, mieszkańcy Olsztyna byli świadkami drastycznego zdarzenia na moście św. Jana w Olsztynie. Dwaj mężczyźni wdali się w szarpaninę, w wyniku której jeden z nich został zrzucony z mostu prosto do rzeki Łyna.

reklama

Ustalenia postępowania

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, na Starym Mieście w Olsztynie doszło do agresywnego starcia pomiędzy dwoma mężczyznami. Łukasz Ś., jedna z zaangażowanych osób, został obezwładniony, a następnie przerzucony przez barierkę mostu przez drugiego uczestnika konfliktu – Piotra M. Pomimo dramatycznej sytuacji, Łukaszowi udało się wydostać z rzeki dzięki pomocy przechodniów, a następnie został udzielony mu niezbędny środek medyczny.

Areszt dla podejrzanego

Piotr M., podejrzany o usiłowanie zabójstwa, został szybko zidentyfikowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po zapoznaniu się z dowodami oraz przesłuchaniu świadków, prokurator postanowił przedstawić mu zarzut usiłowania zabójstwa. Pomimo poważnych dowodów wskazujących na jego winę, Piotr M. nie przyznał się do winy.

reklama

Wysokie kary dla podejrzanego

Piotr M. teraz stoi przed groźbą poważnych konsekwencji. Zarzucane mu czyny, oparte na artykule 148 § 1 kk, przewidują karę pozbawienia wolności od 8 lat do dożywotniego więzienia. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, gdzie ofiara została zrzucenia z mostu po tym, jak została obezwładniona, wymiar sprawiedliwości będzie domagać się surowej kary.

Chociaż wiele ustaleń zostało już poczynionych, postępowanie w sprawie jest nadal w toku i prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przemas
10 sierpnia 2023 05:40

Bardzo dobrze – przyćpany gównojad ułańską fantazję w pustej głowie poczuł. Do pierdla z takimi śmieciami!

OL-89
9 sierpnia 2023 19:17

Oj bardzo niebezpiecznie w mieście się zrobiło od ok. 2 lat. Służby śpią.

Polecane
Ogłoszenia