fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Piotrowi M. podejrzanemu o zrzucenie mężczyzny z mostu w Olsztynie grozi dożywocie

OlsztynPiotrowi M. podejrzanemu o zrzucenie mężczyzny z mostu w Olsztynie grozi dożywocie

W nocy z 5 na 6 sierpnia 2023 roku, mieszkańcy Olsztyna byli świadkami drastycznego zdarzenia na moście św. Jana w Olsztynie. Dwaj mężczyźni wdali się w szarpaninę, w wyniku której jeden z nich został zrzucony z mostu prosto do rzeki Łyna.

reklama

Ustalenia postępowania

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, na Starym Mieście w Olsztynie doszło do agresywnego starcia pomiędzy dwoma mężczyznami. Łukasz Ś., jedna z zaangażowanych osób, został obezwładniony, a następnie przerzucony przez barierkę mostu przez drugiego uczestnika konfliktu – Piotra M. Pomimo dramatycznej sytuacji, Łukaszowi udało się wydostać z rzeki dzięki pomocy przechodniów, a następnie został udzielony mu niezbędny środek medyczny.

Areszt dla podejrzanego

Piotr M., podejrzany o usiłowanie zabójstwa, został szybko zidentyfikowany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po zapoznaniu się z dowodami oraz przesłuchaniu świadków, prokurator postanowił przedstawić mu zarzut usiłowania zabójstwa. Pomimo poważnych dowodów wskazujących na jego winę, Piotr M. nie przyznał się do winy.

reklama
Olsztynianin oddał znalezioną torbę z pieniędzmi

Wysokie kary dla podejrzanego

Piotr M. teraz stoi przed groźbą poważnych konsekwencji. Zarzucane mu czyny, oparte na artykule 148 § 1 kk, przewidują karę pozbawienia wolności od 8 lat do dożywotniego więzienia. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, gdzie ofiara została zrzucenia z mostu po tym, jak została obezwładniona, wymiar sprawiedliwości będzie domagać się surowej kary.

Chociaż wiele ustaleń zostało już poczynionych, postępowanie w sprawie jest nadal w toku i prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ.

reklama

reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przemas
10 sierpnia 2023 05:40

Bardzo dobrze – przyćpany gównojad ułańską fantazję w pustej głowie poczuł. Do pierdla z takimi śmieciami!

OL-89
9 sierpnia 2023 19:17

Oj bardzo niebezpiecznie w mieście się zrobiło od ok. 2 lat. Służby śpią.

Polecane
Ogłoszenia

Niespodziewany koniec wizyty na komisariacie. Zaskoczenie malowało się na twarzy 27-latka

Nastolatki piją w szkole, ale nie pamiętają, z kim