3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Piotr M. aresztowany tymczasowo za próbę zabójstwa na moście Jana

OlsztynPiotr M. aresztowany tymczasowo za próbę zabójstwa na moście Jana

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ złożył w dniu 9 sierpnia 2023 r. wniosek do Sądu Rejonowego w Olsztynie o areszt tymczasowy Piotra M. Mężczyzna jest podejrzewany o próbę zabójstwa metodą zrzucenia ofiary z mostu św. Jana do rzeki Łyny.

reklama

Zastosowanie środka zapobiegawczego ma związek z głośnym incydentem, który miał miejsce w nocy z 5 na 6 sierpnia 2023 r. To, co się wówczas wydarzyło, zszokowało lokalną społeczność.

Aresztowanie sprawcy

Sąd Rejonowy w Olsztynie, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, postanowił 10 sierpnia 2023 r. zastosować tymczasowe aresztowanie wobec Piotra M. na okres trzech miesięcy. Organ uznał zgromadzone dowody za wystarczające, by uzasadnić podejrzenia wobec mężczyzny.

reklama

*nagranie wideo

Duże prawdopodobieństwo winy

Decyzja sądu opierała się na dowodach zgromadzonych w trakcie postępowania przygotowawczego, które wskazują na duże prawdopodobieństwo winy Piotra M. Sąd podkreślił obawę, że podejrzany, mając na uwadze surowość potencjalnej kary, mógłby próbować utrudniać prawidłowy przebieg postępowania. Dodatkowo, ze względu na charakter zarzucanego czynu, organ uznał, że istnieje ryzyko, iż Piotr M. na wolności mógłby popełnić kolejne przestępstwo o podobnym charakterze.

*nagranie wideo

reklama

Pobicie i wrzucenie do rzeki

W sobotnią noc na starówce w Olsztynie doszło do incydentu, podczas którego mężczyzna pobił inną osobę, a następnie wrzucił ją z mostu do rzeki Łyny. Całe zdarzenie zostało przypadkowo zarejestrowane przez przechodnia. Wielu świadków nie zareagowało na to co się działo, co wzbudziło ogólne oburzenie.

Piotr M. stoi obecnie w obliczu surowej kary. Czyny, jakie mu się zarzuca dotyczą artykułu 148 § 1 kk, który przewiduje możliwość skazania na karę od 8 lat aż do dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: SO, KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
11 sierpnia 2023 19:09

Trafi tam gdzie jest jego miejsce.Oby na długo.

Anonimowo
12 sierpnia 2023 02:39

Może też tych co nie zareagowali?

Polecane
Ogłoszenia