-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pechowy lokal? Paczkomaty po Magdzie Gessler zamknięte

OlsztynPechowy lokal? Paczkomaty po Magdzie Gessler zamknięte

W pomieszczeniu po dawnej olsztyńskiej restauracji postawiono paczkomaty – teraz zamieszkali tam bezdomni. Mieszkańcy boją się odbierać przesyłki.

Paczkomat zamiast restauracji, a w paczkomacie… bezdomni

reklama

Miesiąc temu pisaliśmy o nowym paczkomacie, który stanął w miejscu po byłej restauracji, przy ulicy Wilczyńskiego 38 na Osiedlu Generałów w Olsztynie. To dawna pizzeria „Calabria”, która na początku 2022 roku przeszła „Kuchenne Rewolucje” i po metamorfozie przeprowadzonej przez Magdę Gesssler, już jako „Rumiane Bistro”, zaczęła serwować dania rybne, grzyby i dziczyznę. Restauracja nie przetrwała długo, właściciel zbankrutował i ostatecznie lokal zakończył działalność 30 lipca.

*Magda Gessler w Olsztynie na planie zdjęciowym

reklama

W miejscu restauracji pojawił się paczkomat, a wraz z nim nowy problem: osoby bezdomne.

„Może ktoś z InPost Olsztyn zajmie się tematem paczkomatu na ul. Wilczyńskiego 38, po byłej restauracji Rumiane Bistro (Osiedle Generałów). W pomieszczeniu przebywają często osiedlowe pijaczki pijący alkohol i palący papierosy. Zostawiają po sobie syf. Leżą kartony świadczące o tym, że bezdomni też już się tam zadomowili. Moje dziecko boi się chodzić, odbierać paczki z tego właśnie powodu…” – napisał Czytelnik (pisownia oryginalna).

W Olsztynie powstanie kolejny McDonald’s. Znamy lokalizację piątej restauracji

Problem nie jest nowy

reklama

Problem osób bezdomnych, pojawiających się w pomieszczeniach, w których zlokalizowane są paczkomaty, nie jest nowy. O ile zrozumiałe jest, że osłonięte miejsca dają schronienie przed zimnem i mogą przyciągać osoby bez dachu nad głową, okoliczni mieszkańcy skarżą się zazwyczaj na towarzyszące tym „odwiedzinom” alkohol, śmiecenie i fetor. Wszystko to sprawia, że wiele osób boi się zaglądać do takich miejsc. Zwracają też uwagę na fakt, że w każdym większym mieście funkcjonują ogrzewalnie, noclegownie i schroniska.

Jak sobie z tym radzą inne miasta?

Podobny problem mieli mieszkańcy łódzkich Bałut – w pomieszczeniu z paczkomatem przy ulicy Lutomierskiej zamieszkały osoby bezdomne. InPost wstrzymał wówczas możliwość zamawiania przesyłek do tego paczkomatu, a ostatecznie zdecydował o zastosowaniu wejścia na kod.

W Warszawie Straż Miejska często musiała interweniować w związku z zamieszkaniem osób bezdomnych w przedsionku jednego z oddziałów Poczty Polskiej przy ulicy Szembeka 1, również wykorzystywanym jako paczkomat. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku paczkomatu umiejscowionego w budynku przy Metrze Racławicka w alei Niepodległości 121/123. Obecnie oba punkty są czynne w dni robocze w godzinach pracy placówek.

Dramatyczna sytuacja. Włamanie do olsztyńskiej restauracji. Skradziono pensje dla pracowników

*wejście Magdy Gessler do restauracji

Jak pomóc osobie bezdomnej?

W przypadku zauważenia osoby potrzebującej pomocy w formie schronienia należy zawiadomić o tym fakcie Straż Miejską – niezależnie od kwestii uciążliwości dla mieszkańców, reakcja może uratować komuś życie.

Warto również zapamiętać numer 800 165 320. To bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych w województwie warmińsko-mazurskim.

Na Warmii i Mazurach działa ponad 20 schronisk dla osób bezdomnych, oferujących ponad 700 miejsc noclegowych.

AKTUALIZACJA (03.01.2023 r.)

Po naszym artykule odezwali się kolejni mieszkańcy. Okazuje się, że lokal z paczkomatami przy ul. Wilczyńskiego został zamknięty. Jeżeli zamawiasz zakupy przez internet, to nie można wybrać z listy tego punktu.

Jakie jest stanowisko firmy InPost w tej sprawie? Czekamy na odpowiedź rzecznika.

Warto przypomnieć, że w tym lokalu było już kilka firm, ale żadna długo się nie utrzymała.

reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
1 stycznia 2023 17:38

Gdyby nie pomoc Geslerowej to może ta pizzeria dalej by funkcjonowała?

Andrzej
1 stycznia 2023 18:04

W życiu nie zjadłbym tego co ugotuje Gessler

Popularne

Kolejne włamanie do restauracji w Olsztynie