2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Straciła rodziców i czteroletniego brata. Wiadomo już jaki los czeka Marysię

ElblągStraciła rodziców i czteroletniego brata. Wiadomo już jaki los czeka Marysię

Niespełna dwuletnia Marysia jako jedyna przeżyła tragiczny wypadek samochodowy. Straciła rodziców i czteroletniego brata. Zaopiekował się nią dziadek.

W wypadku straciła najbliższą rodzinę

reklama

W niedzielę 7 sierpnia w tragicznym wypadku samochodowym w Kamienniku Wielkim pod Elblągiem niespełna dwuletnia Marysia straciła rodziców i czteroletniego brata Stasia. Pisaliśmy o tym wstrząsającym zdarzeniu tutaj: Kto zaopiekuje się Marysią? Wypadek przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka. Cztery osoby zginęły

Do wypadku doszło na drodze s22 na wysokości węzła Młynary, na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej i dwa ochotniczej straży pożarnej, czyli dwudziestu ratowników. Nie przeżył nikt poza dziewczynką. Zginęli jej rodzice, czteroletni brat oraz kierowca drugiego samochodu, z którym doszło do czołowego zderzenia.

reklama

Dwulatka po wypadku została niezwłocznie przetransportowana do szpitala dziecięcego w Olsztynie, nie miała poważnych obrażeń. Ratownicy uważają, że było to możliwe dzięki temu, że siedziała w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy.

Wypadek. Życia młodej kobiety nie udało się uratować

Prokuratura bada sprawę

Przyczyny i okoliczności wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Elblągu. W tej sprawie powołano już biegłego z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej, po przeprowadzeniu wszystkich czynności i zgromadzeniu kompletnego materiału dowodowego prokurator zamierza powołać biegłego z zakresu ruchu drogowego i kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych.

reklama

Opinie biegłych mają wyjaśnić przyczyny i przebieg tragicznego wypadku.

Co dalej z Marysią?

Prokuratura poinformowała nas, że dziewczynka już opuściła szpital. Sąd rodzinny przekazał opiekę prawną nad nią dziadkowi, który sprawuje również opiekę faktyczną. Prokurator Rejonowy w Elblągu zwrócił się do właściwego sądu rodzinnego z wnioskiem o decyzję w sprawie zapewnienia Marysi stałej opieki ze strony najbliższej rodziny.

Przeczytaj też: Kto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka

Tragiczne zdarzenie w Rożentalu

fot. KM PSP Elbląg

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Wypadek na S 51 pod Olsztynem. Busem piekarni wjechał w ciężarówkę Biedronki

Laweta przewożąca samochód osobowy przewróciła się, blokując drogę S51