fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka

ElblągKto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła...

Prokuratura Okręgowa w Elblągu planuje powołać kolejnego biegłego w sprawie tragicznego wypadku na s22, w którym zginęły cztery osoby, przeżyła tylko niespełna dwuletnia dziewczynka.

reklama

Tragiczny wypadek pod Elblągiem

7 sierpnia na drodze s22 w Kamienniku Wielkim pod Elblągiem, na wysokości węzła Młynary, na prostej drodze zderzyły się czołowo dwa samochody. W jednym (volkswagenie golfie) jechał 21-letni mężczyzna, w drugim (chevrolecie) małżeństwo z Gdańska (oboje w wieku 32 lat) z dwojgiem dzieci: czteroletnim Stasiem i niespełna dwuletnią Marysią.

Zginęły cztery osoby, przeżyła tylko dziewczynka, którą zaraz po wypadku przetransportowano do olsztyńskiego szpitala dziecięcego. Najprawdopodobniej życie uratowało jej ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy. Dziecko nie odniosło zagrażających życiu obrażeń.

reklama

Sprawę wyjaśnia elbląska prokuratura

Po wypadku przeprowadzono sekcję zwłok oraz – w jej ramach – badania toksykologiczne, mogące wykryć ślady alkoholu albo innych substancji odurzających. Pod tym kątem zbadano osoby, które kierowały samochodami. Zbadano również wraki obu samochodów.

Prokurator niedługo po wypadku podkreślał jednak, że całościowy obraz dadzą dopiero wyniki wszystkich badań i ekspertyz, na podstawie których biegły będzie mógł wydać opinię.

reklama

Czy są już jakieś ustalenia?

Zapytaliśmy o to Prokuraturę Okręgową w Elblągu, która poinformowała nas, że postępowanie w tej sprawie nadal trwa i prowadzi ją Prokuratur Rejonowy w Elblągu.

Motocyklista wbił się w bok osobówki pod Lidlem na ul. Leonharda
Kto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka wypadek Elbląg, Olsztyn, Wiadomości

„Prokurator Rejonowy w Elblągu w dalszym ciągu prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 7 sierpnia 2022 roku na drodze publicznej numer S – 22 relacji Elbląg – Grzechotki, na 396,7 kilometrze tej drogi ciężkiego wypadku komunikacyjnego, w przebiegu którego to wypadku samochód osobowy marki Chevrolet Lacetti kierowany przez Piotra W. poruszający się wskazaną wyżej drogą z kierunku miejscowości Grzechotki w kierunku Elbląga zderzył się czołowo oraz bokiem z nadjeżdżającym z naprzeciwka od strony Elbląga samochodem osobowym marki Volkswagen Golf kierowanym przez Kamila P. w następstwie czego śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet Lacettii w wieku 32 lat, pasażerka tego pojazdu – Katarzyna W. – lat 32 – żona kierującego tym pojazdem, pasażer samochodu osobowego kierowanego przez Piotra W. małoletni Stanisław W. – lat 4, a także kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf Kamil P. – lat 21, a małoletnia pasażerka samochodu osobowego marki Chevrolet Lacetti Maria W. – lat 2 doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu tj. o czyn kwalifikowany z art. 177 paragraf 2 kk” – czytamy w przesłanym piśmie.

Dramatyczne wypadki – piesza potrącona na przejściu i czołowe zderzenie

Prokurator Rejonowy powołał też biegłego z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej, który ma przeprowadzić badania stanu technicznego wraków i wydać opinię odnośnie ich stanu przed zdarzeniem, a także odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na sam przebieg wypadku mógł mieć ich stan techniczny.

Będzie potrzebna jeszcze jedna opinia biegłego

Kto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka wypadek Elbląg, Olsztyn, Wiadomości

Prokuratura zaznaczyła też, że już po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych i zgromadzeniu kompletnego materiału dowodowego, konieczne będzie powołanie przez Prokuratora Rejonowego w Elblągu biegłego z zakresu ruchu drogowego oraz kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych. Jego zadaniem, po zapoznaniu się z całym materiałem, będzie wydanie opinii na temat przyczyn i przebiegu wypadku oraz wskazanie „uczestnika ruchu drogowego, którego zachowanie, naruszające zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym bezpośrednio skutkowało zaistnieniem wskazanego wyżej ciężkiego wypadku drogowego, w następstwie którego śmierć poniosły 4 osoby”.

Na ustalenia prokuratury trzeba będzie więc jeszcze zaczekać, jednak postępowanie jest w toku i cały czas trwają czynności procesowe i gromadzenie dowodów, które ostatecznie mają doprowadzić do wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego wypadku.

Przeczytaj także: Zginął z żoną i 4-letnim synkiem w makabrycznym wypadku. Klub żegna swojego piłkarza

Kto spowodował tragiczny wypadek na s22, w którym zginęły cztery osoby. Przeżyła tylko dwuletnia dziewczynka wypadek Elbląg, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Tragiczna śmierć 19-latki pod Biskupcem. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Kolizja na ulicy Sielskiej. Renault wjeżdża w Jeepa na przejściu dla pieszych