fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Akcja policji w lesie przy ul. Bałtyckiej. Ustalono dane właściciela pojazdu audi A8

reklama

Policji wciąż nie udało się zatrzymać kierowcy audi, który nocą uczestniczył w tragicznym wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W zderzeniu dwóch aut w zginęło rodzeństwo: kobieta w wieku 23 lat i jej 25 -letni brat.

Oficer prasowy KMP Olsztyn Andrzej Jurkun przekazał, że policja ustaliła dane właściciela pojazdu, który uczestniczył w zderzeniu z innym samochodem. „Trwa teraz ustalanie, kto prowadził ten samochód. Osoba ta cały czas jest przez policjantów poszukiwana” – powiedział rzecznik.

W czwartek wieczorem w Olsztynie na ul. Bałtyckiej zderzyły się dwa osobowe auta. Jadące jednym z nich rodzeństwo zginęło na miejscu. Siła zderzenia była tak duża, że części rozbitych aut były rozrzucone na przestrzeni blisko 100 metrów. Kierowca jadący drugim samochodem pieszo uciekł z miejsca wypadku zanim pojawiły się tam służby.

reklama

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło, gdy 23-letnia kierująca audi A6, zawracała na skrzyżowaniu. Drugi samochód, audi A8, jechał prosto ul. Bałtycką w kierunku osiedla Redykajny. „Na ten moment nie można jednoznacznie wskazać, kto jest sprawcą wypadku. Będzie to wyjaśniane w czasie śledztwa” – poinformował Jurkun i dodał, że policja zabezpieczyła monitoring, a w sprawie na pewno wypowiedzą się biegli.

Czytaj też:  Zderzenie ciężarówki z ciągnikiem rolniczym

W okolicy wypadku jest las, do którego – według naszych nieoficjalnych ustaleń – miał oddalić się kierowca audi A8. Trwają tam intensywne prace policji oraz straży pożarnej. Zaangażowani są funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób, którzy korzystają z pomocy psów tropiących oraz drona z kamerą termowizyjną.

Kim był kierowca i dlaczego oddalił się z miejsca zdarzenia? Jest prawdopodobne, że mógł być pod wpływem, ale trzeba też sprawdzić okoliczny las, czy nie leży on tam gdzieś ranny lub martwy. Minęła już doba od wypadku i sprawa zniknięcia kierowcy robi się coraz bardziej tajemnicza.

AKTUALIZACJA

Wyciekł film ze śmiertelnego wypadku na ul. Bałtyckiej. Nagranie ITS

Kierowca Audi a8 w rękach policji! „Jechał do szwagra”

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama