17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Prezes Roman Przedwojski może mieć poważne problemy. Interesuje się nim prokuratura

WiadomościPrezes Roman Przedwojski może mieć poważne problemy. Interesuje się nim prokuratura

Prezes Roman Przedwojski miał na konferencji prasowej bez zahamowań rzucać nazwiskami, adresami i danymi wrażliwymi, łamiąc przy tym RODO. Przesłuchano pierwsze osoby w tej sprawie.

reklama

W ramach narastającego sporu między spółdzielcami a władzami Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”, odbyły się już dwa protesty pod siedzibą spółdzielni. Po pierwszym z nich, władze SM “Jaroty” zorganizowały konferencję prasową, na której publicznie namawiali do dialogu ze spółdzielnią. Wtedy też prezes SM “Jaroty”, Roman Przedwojski, zapowiedział złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przeciwko organizatorce protestów, pani Marzenie Olchowy. Została ona już przesłuchana w tej sprawie.

*nagranie z konferencji prasowej

reklama

To jednak nie jedyna sprawa, która trafiła do prokuratury. Jak dowiedziała się redakcja TKO, pani Marzena została przesłuchana w charakterze świadka w sprawie ujawnienia danych wrażliwych przez prezesa Romana Przedwojskiego i zarząd w trakcie konferencji prasowej.

– Zostały ujawnione moje dane wrażliwe – mówi współorganizatorka protestów pod budynkiem SM “Jaroty” Marzena Olchowy. – Były to dane o członkach rodziny, mój pesel, data urodzenia, miejsce zamieszkania czy dane rodzeństwa. Prezes przedstawił mnie także w bardzo negatywnym świetle, na tej konferencji prasowej, która była transmitowana na żywo. Nastawił też ludzi przeciwko mnie i nakreślił negatywny obraz mojej osoby, przez co straciłam wizerunek.

Pani Marzena przyznaje, że fakt, że jej dane są teraz publicznie dostępne w sieci, sprawia, że czuje się zagrożona. Na ten moment przesłuchano wyłącznie panią Olchowy, następne przesłuchania w tej sprawie mają odbyć się w ciągu miesiąca.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sąsiad
25 września 2021 10:24

Żenująca jest już tam Marzenka, sama robi z siebie osobę publiczną a teraz płacz. Przecież to wszystko udawane. Idźcie już z Mariuszkiem coś innego kombinować bo całe życie tak robicie.

Mexess
25 września 2021 09:05

Gonić i karać tego społdzielczego dinozaura, który zarabia kilkadziesiąt tys zł z naszych pieniędzy. Tfuu

Polecane
Ogłoszenia