W Warmińsko-Mazurskiem hospitalizowane są 11 osób, w tym dwie zarażone koronawirusem. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 308 osób, a 106 jest w kwarantannie domowej.
Michał Dworczyk zapowiedział dynamiczny wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Władze podejmują działania, by ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby i zapewnić bezpieczeństwo obywateli.
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Pacjenci są hospitalizowani w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie, a służby sanitarno-epidemiologiczne prowadzą działania w celu lokalizacji osób z kontaktu.
Tesco wprowadza racjonowanie sprzedaży niektórych produktów w związku z epidemią koronawirusa. Klienci mogą kupić maksymalnie pięć sztuk wybranych artykułów, takich jak żele i makarony.
Resort zdrowia potwierdził dwa nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Pacjenci, kobieta z Mazowsza i mężczyzna ze Śląska, są w dobrym stanie i przebywają w szpitalach.
W Hiszpanii potwierdzono 500 zakażeń koronawirusem i 10 zgonów, głównie wśród osób starszych. Mimo rosnącej liczby przypadków, władze zgodziły się na organizację marszów z okazji Dnia Kobiet.
W Olsztynie potwierdzono szósty przypadek koronawirusa. Pacjent, który podróżował autokarem z „pacjentem zero”, trafił do szpitala w Ostródzie. Trwają badania osób z jego otoczenia.
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował o szóstym przypadku koronawirusa w Polsce. Trwają badania osób z kontaktu z pacjentem, który przyjechał z Niemiec.
W Ostródzie potwierdzono drugi przypadek koronawirusa. Pacjent, który przyjechał z Niemiec, czuje się dobrze i był w kwarantannie domowej. Minister zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad.
W Ostródzie emocje rosną po incydencie z pracownikiem szpitala, który obraził lokalnego dziennikarza. Ojciec z synem zgłosili się po poradę w sprawie nieodpowiedniego zachowania.
W Olsztynie rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z koronawirusem. W regionie odnotowano jednego zakażonego, a 177 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.
We Włoszech liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła do 197, a zakażonych jest 3916 osób. Rząd planuje zatrudnienie dodatkowego personelu medycznego w obliczu kryzysu.
43-letnia kobieta z Ostródy zaraziła się koronawirusem od pacjenta „zero”. Służby sanitarno-epidemiologiczne zabezpieczyły osoby, które miały z nią kontakt.
Arcybiskup Warmiński apeluje o modlitwę w intencji chorych na koronawirusa oraz pracowników służby zdrowia. Zachęca do wspólnego śpiewu suplikacji w obliczu epidemii.
Wojewoda ujawnia dane o koronawirusie w warmińsko-mazurskim. Minister Szumowski apeluje o spokój i podkreśla, że osoby w kwarantannie są pod ścisłą opieką.
Ekspert WHO ostrzega, że koronawirus nie zniknie latem jak grypa. Zaleca, by walka z wirusem stała się priorytetem dla wszystkich krajów, aby ratować życie i umożliwić badania.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnia, że pacjent z Ostródy zaraził się koronawirusem podczas podróży autokarem z Niemiec. Wszyscy pasażerowie są objęci kwarantanną.
Potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Ostródzie. Wszystkie osoby są objęte kwarantanną, a ich kontakty zostały zidentyfikowane.
Przychodnia przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie została zamknięta po zgłoszeniu pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjenci zostali przerejestrowani na przyszły tydzień.
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w woj. warmińsko-mazurskim nie ma przypadków koronawirusa, a pięć osób jest w kwarantannie szpitalnej. Służby są przygotowane na ewentualne zagrożenie.
Mieczysław Opałka, pierwszy Polak z koronawirusem, relacjonuje swoje objawy i zaskoczenie diagnozą. "Nie wierzyłem, że to koronawirus" - mówi w wywiadzie dla „Super Expressu”.
Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Wielkiej Brytanii to starszy pacjent z innymi problemami zdrowotnymi. Liczba zakażeń wzrosła do 115, a śledzenie kontaktów jest w toku.
Autokar przewożący zakażonego Polaka należy do firmy "Sindbad" z Olsztyna. Przewoźnik zapewnia o bezpieczeństwie pasażerów i planuje dezynfekcję pojazdu.
W Hongkongu potwierdzono zakażenie koronawirusem u psa, co może być pierwszym przypadkiem przeniesienia wirusa z człowieka na zwierzę. Szpic przebywa na kwarantannie i nie wykazuje objawów.
Wyniki badań wszystkich hospitalizowanych w woj. warmińsko-mazurskim wykluczyły zakażenie koronawirusem. W szpitalu w Ostródzie pozostał tylko jeden zdrowy pacjent.
Pod szpitalem w Pasłęku rozstawiono polową izbę przyjęć w ramach ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej. Działania mają na celu sprawdzenie procedur w sytuacjach kryzysowych.
W Warszawie autobusy i tramwaje będą dezynfekowane nowymi, skuteczniejszymi środkami w związku z ryzykiem koronawirusa. ZTM zapewnia, że szczególną uwagę zwróci na najczęściej dotykane elementy.
Polak, u którego wykryto koronawirusa, wrócił z karnawału w Niemczech rejsowym autokarem. Pacjent przebywa w zielonogórskim szpitalu, jego stan jest stabilny.
W Polsce potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent z województwa lubuskiego, hospitalizowany w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną.
W Warmii i Mazurach hospitalizowanych jest pięć osób z podejrzeniem koronawirusa. Wojewoda zapewnia, że na razie nie planuje się odwołania imprez ani wydarzeń.
Profesor Wojciech Maksymowicz został przewodniczącym zespołu ds. koronawirusa, który koordynować będzie działania w polskich uczelniach w obliczu COVID-19.
Papież Franciszek, z objawami przeziębienia, przeszedł test na koronawirusa, który okazał się negatywny. Mimo to, zrezygnował z rekolekcji i spotkań z wiernymi.
Hurtownie farmaceutyczne w Olsztynie notują brak maseczek i środków antybakteryjnych. Panika na rynku sprawia, że ceny rosną, a artykuły medyczne szybko znikają z półek.
W Olsztynie podjęto szczególne środki ostrożności w związku z osobą z podejrzeniem koronawirusa. Rzecznik wojewody zapewnia, że to standardowe postępowanie służb medycznych.
W Czechach potwierdzono trzy przypadki koronawirusa. Zakażeni, którzy przyjechali z Włoch, są hospitalizowani w Pradze i Uściu nad Łabą. Próbki zostaną przebadane w Berlinie.
Francja odnotowała 100 przypadków koronawirusa, w tym 9 osób w stanie ciężkim. W Oise zamknięto szkoły, a Kościół katolicki wprowadza środki zapobiegawcze.