fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Osoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

OlsztynOsoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

Najważniejsze jest to, żebyśmy byli dobrze przygotowani na koronawirusa pod względem infrastruktury, wyposażenia, przygotowania oddziałów zakaźnych, przygotowania personelu lekarskiego, medycznego – mówił na poniedziałkowym briefingu prezydent Andrzej Duda.

reklama

W poniedziałek na zwołanym na wniosek prezydenta nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu rząd przedstawił informację dotyczącą nowego koronawirusa, o podjętych w tej kwestii działaniach i stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie.

Przed chwilą dostaliśmy zdjęcie od zaniepokojonego czytelnika, który przechodził koło olsztyńskiego sanepidu. Widać na nim karetkę pogotowia z ratownikami ubranymi w maski i białe stroje ochronne.

reklama

Wyślij nam zdjęcia i filmiki na m.me/twojkurierolsztyn

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem wojewody z prośbą o komentarz: – To jest standardowe postępowanie, świadczące o wysokim poziomie świadomości i profesjonalizmu służb medycznych, a także o czujności i odpowiedzialności obywateli, w tym przypadku pracowników NFZ w Olsztynie. Krzysztof Guzek dodał: – Karetką została przewieziona osoba, u której zaobserwowano niepokojące objawy, mogące wskazywać na podejrzenie zakażenia koronawirusem, stąd szczególne środki ostrożności.

reklama

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2979 zgonów – podał w niedzielę GIS. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Osoby zarażone stwierdzono już w wielu krajach europejskich m.in. na Litwie, Czechach, Białorusi, czy Niemczech.

Osoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

Więcej:

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia