fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Osoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

WiadomościOsoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najważniejsze jest to, żebyśmy byli dobrze przygotowani na koronawirusa pod względem infrastruktury, wyposażenia, przygotowania oddziałów zakaźnych, przygotowania personelu lekarskiego, medycznego – mówił na poniedziałkowym briefingu prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek na zwołanym na wniosek prezydenta nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu rząd przedstawił informację dotyczącą nowego koronawirusa, o podjętych w tej kwestii działaniach i stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie.

Przed chwilą dostaliśmy zdjęcie od zaniepokojonego czytelnika, który przechodził koło olsztyńskiego sanepidu. Widać na nim karetkę pogotowia z ratownikami ubranymi w maski i białe stroje ochronne.

Wyślij nam zdjęcia i filmiki na m.me/twojkurierolsztyn

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem wojewody z prośbą o komentarz: – To jest standardowe postępowanie, świadczące o wysokim poziomie świadomości i profesjonalizmu służb medycznych, a także o czujności i odpowiedzialności obywateli, w tym przypadku pracowników NFZ w Olsztynie. Krzysztof Guzek dodał: – Karetką została przewieziona osoba, u której zaobserwowano niepokojące objawy, mogące wskazywać na podejrzenie zakażenia koronawirusem, stąd szczególne środki ostrożności.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2979 zgonów – podał w niedzielę GIS. GIS nie zaleca podróżowania m.in. do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Osoby zarażone stwierdzono już w wielu krajach europejskich m.in. na Litwie, Czechach, Białorusi, czy Niemczech.

Osoba z podejrzeniem koronawirusa w Olsztynie. Podjęto szczególne środki ostrożności

Więcej:

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze