-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gdzie zaraził się pacjent z Ostródy? Minister Zdrowia ujawnia szczegóły

OstródaGdzie zaraził się pacjent z Ostródy? Minister Zdrowia ujawnia szczegóły

Kolejne osoby, u których stwierdzono koronawirusa są młode i w średnim wieku- poinformował w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że jeden z nowych pacjentów jest z Ostródy, podróżował autokarem z pierwszym zarażonym koronawirusem z Niemiec do Polski.

reklama

Szumowski zapytany o wiek osób, u których stwierdzono koronawirusa powiedział, że „są to osoby młode i w średnim wieku”.

Jak przekazał, dwóch pacjentów prawdopodobnie miało kontakt z wirusem we Włoszech, a ostatni prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii.

reklama

Minister przekazał, że jeden z pacjentów podróżował autokarem z Niemiec do Polski, którym jechał pierwszy chory w Polsce na koronawirusa. „Pacjent jest pasażerem autobusu, jest z miasta Ostróda” – powiedział.

Zapewnił, że „do tej pory mamy jeden jedyny pozytywny wynik”. „Wszyscy pacjenci mieli pobrane badania. Mamy wyniki kilkunastu pacjentów, wszystkie są negatywne oprócz tego jednego przypadku. Czekamy na wyniki kolejnych, które zostały puszczone w laboratoriach” – poinformował. Zapewnił, że wszystkie kontakty osób z tego autokaru są namierzone, zlokalizowane i objęte kwarantanną.

reklama

Jak przekazał szef resortu zdrowia, w Ostródzie jest szpital, który wcześniejszą decyzją wojewody został przekształcony w szpital zakaźny. „Pacjenci z kontaktu potencjalnego z autobusu są w tym szpitalu. Jeden z tych pacjentów to jest właśnie ten, gdzie mamy pozytywny wynik” – wyjaśnił minister.

Dodał, że pacjent z Ostródy przemierzył całą trasę autokarem z Niemiec do Ostródy.

„Całość tego procesu jest pod diagnozą i dochodzeniem kilkudziesięciu Powiatowych Inspekcji Sanitarnych. W związku z tym wszystkie kontakty potencjalne, wszystkie możliwe kontakty tych osób, które podróżowały, są zmapowane” – dodał.

Więcej:

WHO: koronawirus nie zniknie latem jak grypa

Wojewoda upublicznia dane o koronawirusie w warmińsko-mazurkskim. Minister apeluje o spokój

Złe wieści. Potwierdzono koronawirusa niedaleko Olsztyna

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne