fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski: sprawdzamy kolejne osoby, które mogły zostać zarażone koronawirusem

WiadomościWojewoda warmińsko-mazurski: sprawdzamy kolejne osoby, które mogły zostać zarażone koronawirusem

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wszystkie procedury zostały w pełni zrealizowane; w tej chwili są sprawdzane osoby z kontaktu tego pacjenta, który miał wynik pozytywny – poinformował w sobotę w Olsztynie wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, odnosząc się do szóstego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w sobotę, że w Polsce potwierdzono nowy, szósty przypadek koronawirusa. Kolejna osoba zarażona koronawirusem hospitalizowana jest w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim. W Olsztynie w związku z bieżącą sytuacją zebrał się sztab zarządzania kryzysowego.

„Wszystkie procedury zostały tutaj w pełni zrealizowane. W tej chwili są sprawdzane osoby z kontaktu tego pacjenta, który miał wynik pozytywny” – zapewnił na briefingu prasowym po posiedzeniu sztabu wojewoda Chojecki. Jak dodał, hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Ostródzie pacjent przyjechał z Niemiec tym samym autokarem, w którym podróżowała pierwsza osoba, u której wykryto koronawirusa (tzw. pacjent zero).

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

„Był w kwarantannie domowej, pojawiły się u niego objawy, dlatego pobrane zostały od niego próbki i został zbadany na okoliczność koronawirusa. Dzisiaj pojawił się wynik pozytywny” – dodał Chojecki.

Ministerstwo Zdrowia od środy potwierdziło już łącznie sześć przypadków koronawirusa w Polsce. Wywołuje on chorobę układu oddechowego, która charakteryzuje się wysoką gorączką, dusznościami, kaszlem, bólami mięśni i zmęczeniem.

Pierwsza w Polsce osoba (tzw. pacjent zero), u której zdiagnozowano z wtorku na środę chorobę, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Jest to mężczyzna, który przyjechał autokarem z Niemiec.

Więcej:

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze