fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zabójstwo na Nagórkach. Nowe wstrząsające informacje

Wiadomości Zabójstwo na Nagórkach. Nowe wstrząsające informacje

W przedostatni dzień 2020 roku przypadkowy przechodzień na jednej z ulic Olsztyna zauważył ciało młodego mężczyzny. Powiadomił o tym służby, ale niestety na jakąkolwiek pomoc w tym przypadku było już za późno. Śledczy ustalili dane osobowe 33-latka oraz to, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby, które zostały już aresztowane.

W środę (30.12.2020) około godz. 10:00 w pobliżu ul. Synów Pułku przypadkowy przechodzień zauważył ciało młodego mężczyzny. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W wyniku przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia i ciała, wykonanych w obecności prokuratora, śledczy nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z zabójstwem. Świadczyły o tym m.in. liczne rany na ciele mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli niezbędne ślady z miejsca zdarzenia i przystąpili do ustalania przebiegu tego zdarzenia i poszukiwania osób odpowiedzialnych za śmierć 33-latka.

Ze wstępnych informacji wynikało, że za tym brutalnym zdarzeniem stoi więcej niż jedna osoba. Śledczy dokładnie zbadali zarówno miejsce ujawnienia zwłok, jak również teren pobliskich ogródków działkowych. To tam, jak się ostatecznie okazało, podczas libacji alkoholowej rozegrał się dramat. Jednym z kluczowych dowodów było znalezienie i zabezpieczenie narzędzia zbrodni, którym była metalowa rurka.

„Przebywający tam dwaj bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelką oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem.” – pisze Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W wyniku pracy operacyjnej, śledczy ustalili, że za sprawą śmierci 33-latka najprawdopodobniej stoi dwóch mężczyzn, prowadzących na co dzień koczowniczy tryb życia. W celu identyfikacji sprawców śledczy zabezpieczyli m.in. zapisy z kamer monitoringu. W pierwszych dniach po zdarzeniu policjanci dotarli do 29-latka, którego zatrzymali i przedstawili mu zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu. Po tym, jak policjanci ustalili dane personalne dwóch kolejnych mężczyzn, którymi okazali się 33- i 34-latek, ich dane z odpowiednią adnotacją zostały wprowadzone do policyjnych systemów informatycznych. Z ustaleń policjantów wynikało, że ci mężczyźni opuścili Olsztyn i w celu uniknięcia odpowiedzialności za swoje zachowanie, przenieśli się na teren województwa pomorskiego. Zaledwie kilkanaście godzin od wprowadzenia danych poszukiwanych osób do systemu informatycznego, podejrzewani o zabójstwo zostali zatrzymani na terenie Sopotu przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdański, którzy pełnili służbę na terenie miasta Sopot.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po raz kolejny udowodnili skuteczność swojego działania. Dzięki dobrej organizacji pracy i skutecznej wymianie informacji do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut zabójstwa.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym sprawcom może teraz grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 29-letni mężczyzna, który odpowie za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy w poprzednich artykułach:
Dwaj mężczyźni aresztowani ws. zabójstwa na Nagórkach

Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny w Olsztynie

Morderstwo w Olsztynie. Znaleziono zwłoki

Morderstwo na Nagórkach. Rafał umierał w męczarniach Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny w Olsztynie Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny na poboczu Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny na poboczu Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny na poboczu Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny na poboczu Znaleziono zwłoki młodego mężczyzny na poboczu

Źródło: KMP w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x