4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Dwaj mężczyźni aresztowani ws. zabójstwa na Nagórkach

WiadomościDwaj mężczyźni aresztowani ws. zabójstwa na Nagórkach

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Policjanci namierzyli ich w raptem kilka dni. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

reklama

W środę (30.12) na ul. Synów Pułku w Olsztynie znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Jak udało nam się później ustalić, należały one do 33-letniego Rafała N. Mężczyzna został zamordowany, zginął od silnych uderzeń w głowę. Pisaliśmy o tym tutaj: Morderstwo na Nagórkach. Rafał umierał w męczarniach, Morderstwo w Olsztynie. Znaleziono zwłoki.

Jak poinformowała prokuratura okręgowa w Olsztynie, 4 stycznia zatrzymano dwóch mężczyzn, 34-letniego Wojciecha M. i 33-letniego Marcina W. O szczegółach informuje nas rzecznik:

reklama

“Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2020r. w godzinach wieczornych w Olsztynie na terenie ogródków działkowych. Przebywający tam dwaj bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelką oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem. Następnego dnia mężczyźni ci, przenieśli ciało pokrzywdzonego poza teren ogródków i tam porzucili, a następnie wyjechali do Trójmiasta”

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji już 4 stycznia namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im zabójstwa. W dniu 5 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura informuje także o zarzutach dla 29-letniego Artura E. któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Całość wypowiedzi rzecznika prezentujemy poniżej:

“W dniu 5 stycznia 202 lr. na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn – 33-letniego Marcina W. i 34-letniego Wojciecha M. podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2020r. w godzinach wieczornych w Olsztynie na terenie ogródków działkowych. Przebywający tam dwaj bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelka oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem. Następnego dnia mężczyźni ci, przenieśli ciało pokrzywdzonego poza teren ogródków i tam porzucili, a następnie wyjechali do Trójmiasta. Dzięki ogromnego zaangażowaniu i zdeterminowaniu funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w dniu 4 stycznia 202lr. mężczyźni zostali zatrzymani. Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe przedstawił obu zatrzymanym zarzuty zabójstwa z art. 148§lkk. Podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanego im czynu i w dniu 5 stycznia 202 lr. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Należy nadmienić, iż już wcześniej, gdyż w dniu 2 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 29-letniego Artura E., któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 162§łkk. Czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
7 stycznia 2021 11:17

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 29 grudnia 2020r a nie 30 czy rzecznik naprawdę nie orientuje się co mówi?30 grudnia rano Rafał został znaleziony martwy.

xxx
7 stycznia 2021 17:51

Bezdomni??? Wyjechali do Trójmiasta?, a za co? …

Polecane
Ogłoszenia