fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Dwaj mężczyźni aresztowani ws. zabójstwa na Nagórkach

Wiadomości Dwaj mężczyźni aresztowani ws. zabójstwa na Nagórkach

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Policjanci namierzyli ich w raptem kilka dni. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności.

W środę (30.12) na ul. Synów Pułku w Olsztynie znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Jak udało nam się później ustalić, należały one do 33-letniego Rafała N. Mężczyzna został zamordowany, zginął od silnych uderzeń w głowę. Pisaliśmy o tym tutaj: Morderstwo na Nagórkach. Rafał umierał w męczarniach, Morderstwo w Olsztynie. Znaleziono zwłoki.

Jak poinformowała prokuratura okręgowa w Olsztynie, 4 stycznia zatrzymano dwóch mężczyzn, 34-letniego Wojciecha M. i 33-letniego Marcina W. O szczegółach informuje nas rzecznik:

„Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2020r. w godzinach wieczornych w Olsztynie na terenie ogródków działkowych. Przebywający tam dwaj bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelką oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem. Następnego dnia mężczyźni ci, przenieśli ciało pokrzywdzonego poza teren ogródków i tam porzucili, a następnie wyjechali do Trójmiasta”

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji już 4 stycznia namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im zabójstwa. W dniu 5 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura informuje także o zarzutach dla 29-letniego Artura E. któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Całość wypowiedzi rzecznika prezentujemy poniżej:

„W dniu 5 stycznia 202 lr. na wniosek Prokuratora Rejonowego Olsztyn-Południe w Olsztynie, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn – 33-letniego Marcina W. i 34-letniego Wojciecha M. podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2020r. w godzinach wieczornych w Olsztynie na terenie ogródków działkowych. Przebywający tam dwaj bezdomni mężczyźni, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu szereg ciosów butelka oraz metalową rurką, co w konsekwencji na skutek doznanych obrażeń skutkowało zgonem. Następnego dnia mężczyźni ci, przenieśli ciało pokrzywdzonego poza teren ogródków i tam porzucili, a następnie wyjechali do Trójmiasta. Dzięki ogromnego zaangażowaniu i zdeterminowaniu funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w dniu 4 stycznia 202lr. mężczyźni zostali zatrzymani. Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe przedstawił obu zatrzymanym zarzuty zabójstwa z art. 148§lkk. Podejrzani przyznali się do dokonania zarzucanego im czynu i w dniu 5 stycznia 202 lr. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Należy nadmienić, iż już wcześniej, gdyż w dniu 2 stycznia 2021r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 29-letniego Artura E., któremu zarzucono nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 162§łkk. Czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 1

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x