fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Godzinę później policjanci byli pod jego drzwiami

Wiadomości Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Godzinę później policjanci byli pod jego...

„Ryzyk fizyk – albo się uda, albo nie” – pomyślał 40-letni mieszkaniec Targowa, który nie zastosował się do wydanych przez funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki” poleceń i odjechał z miejsca kontroli drogowej. Nie udało mu się jednak uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.

W sobotę (28.11.20r.) funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy w miejscowości Targowo w gminie Dźwierzuty, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. W pewnym momencie policyjny miernik wskazał, iż nadjeżdżającą z naprzeciwka Soda Fabia porusza się z prędkością 94 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. Mundurowi wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu, wtedy pojazd zwolnił, po czym kierowca przyśpieszył i z ogromną prędkością odjechał z miejsca kontroli. Szczycieńscy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie właściciela pojazdu. Okazało się, że jest nim 40-letni mieszkaniec Targowa. Już po niespełna godzinie od zdarzenia, mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania. W rozmowie z funkcjonariuszami 40-latek przyznał się do tego, że celowo nie wykonał kierowanych w stosunku do niego poleceń, gdyż przestraszył się i spanikował. Policjanci wiedzieli, dlaczego, gdyż zanim odwiedzili nieodpowiedzialnego kierowcę ustalili, że w lipcu 2012r. zostały zatrzymane mu uprawnienia za kierowanie właśnie na podwójnym gazie. W dodatku mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko promila alkoholu w organizmie.

Tym samym 40-latek sam narobił sobie biedy. Po pierwsze załamał obowiązujący go zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Po drugie kierował Skodą znajdując się w stanie nietrzeźwości, a po trzecie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego nagannego zachowania.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x